• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Henryk VIII - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Teatr w Oknie
czas trwania:
2 godz. 10 min.
w ramach wydarzenia:
XIV Festiwal Szekspirowski
10
3 oceny
Henryk VIII (Niemcy )
William Szekspir
Bea von Malchus Solotheater

Henryk VIII - wysportowany grubas, wrażliwy na dźwięki muzyki okrutnik, pobożny hazardzista. Zerwał z kościołem katolickim, a Luter uważał go za "przebiegłego szczura". Kazał ściąć głowę swoim dwóm żonom i dwunastu ministrom. Prowadził krwawe wojny i jednocześnie pisał najpiękniejsze listy miłosne swojej epoki. Niczego w życiu tak nie pragnął jak mieć syna.

Jest rok 1599. Królowa Elżbieta I siedzi na kanapie. Boli ją ząb. U jej stóp niejaki Wiliam Szekspir opowiada o swojej najnowszej sztuce, która dotyczy jej ojca. Siedząc na taborecie w renesansowym kostiumie, Bea von Malchus przedstawia nam monodram o Henryku - śmieszny, a zarazem straszny!

Bea von Malchus Solotheater, Freiburg, Niemcy
Teatr powstał w 1996 roku z inicjatywy Bei von Malthus, która potrafi wspaniale - jak nikt inny - opowiadać historie. Szybka zmiana roli, zabawne miny i imponujące różnorodnością głosy charakteryzują ten teatr. To, co najbardziej interesuje reżyserkę i jednocześnie aktorkę to prosta forma, brak dekoracji i żywy, bezpośredni kontakt z publicznością. Dotychczas w repertuarze Solotheater znalazło się dziewięć indywidualnych spektakli teatralnych, powstałych w oparciu o powszechnie znane teksty m. in. Henryk VIII, Śpiąca królewna, Siedem grzechów głównych czy NIBELUNGI!.

Bea von Malchus
Niezależna aktorka i reżyserka, z wykształcenia magister filologii germańskiej i historii. Od 1981 roku na stałe związana jest z różnymi teatrami w Niemczech i Szwajcarii jako aktorka, dramaturg, reżyser i pisarz. W 1996 roku otworzyła swój własny teatr - Bea von Malchus Solotheater, z którym występuje do dnia dzisiejszego. Laureatka trzyletniego stypendium miasta Freiburg za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Za swą produkcję pt. NIBELUNGI! została uhonorowana Nagrodą Teatralną w Stuttgarcie (nagroda publiczności oraz druga nagroda jury) oraz Nagrodą Teatralną w Heidelbergu (nagroda publiczności oraz nagroda jury). Nominowana do Szwajcarskiej Nagrody Małych Form Teatralnych. Mieszka we Freiburgu.

Portal Trojmiasto.pl zaprasza wszystkich fotografów-amatorów do udziału w konkursie "Foto Szekspir". Do wygrania bon o wartości 500 zł do wydania w sklepie cyfrowe.pl. Prace można nadsyłać od 2 sierpnia do 11 sierpnia 2010 r. do god. 13:00. Można wysyłać maksymalnie sześć najlepszych fotografii, które pojawią się w naszej galerii.
Udział w konkursie mogą wziąć tylko osoby zalogowane w naszej galerii. Nie masz jeszcze konta? Nic straconego, można się zarejestrować tutaj w każdym momencie.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery