stat
Impreza odwołana

Helios na Scenie: Makbet

W środę, 2 grudnia kino Helios w Gdyni zaprasza swoich Widzów na wyjątkowy wieczór z retransmisją spektaklu "Makbet" z Royal Opera House.

lip 31

sobota, godz. 21:00

Pruszcz Gdański,
bilety 45 zł
ulgowy 35 zł
paź 9

sobota, godz. 18:00

bilety 100-150 zł
Kup bilet
Inspirowana szekspirowskim dramatem opera Verdiego, pod batutą Antonio Pappano, z niesamowitą obsadą, w której podziwiać możemy Annę Netrebko, Željko Lučića oraz Ildebrando DArcangelo.

Rycerz Makbet walczy u boku króla Szkocji, ale gdy wiedźmy przepowiadają mu, że sam zostanie królem, ślepa ambicja popycha Makbeta i jego żonę do potwornych czynów.
Zabójstwo wynosi Makbeta na tron, a intrygi i rozlew krwi naznaczają jego krótkie, przeklęte rządy. Kolejna przepowiednia wiedźm także się sprawdza Makbet i jego żona giną, a sprawiedliwości staje się zadość.

Trwająca całe życie fascynacja Szekspirem zaczęła się u Verdiego od Makbeta, którą to tragedię uważał za jedno z największych dokonań ludzkości. Ze swym librecistą Francesco Marią Piave u boku, Verdi postanowił stworzyć coś zaiste niezwykłego. Każda nuta tej kipiącej demoniczną energią opery potwierdza, że mu się powiodło.

W spektaklu Phyllidy Lloyd dla Opery Królewskiej z 2002 przeważają trzy kolory - czarny, czerwony i złoty. Wiedźmy, które scenograf i kostiumolog Anthony Ward przedstawił jako dziwne istoty w szkarłatnych turbanach, są niczym odwieczne prawidła losu. Wedle pomysłu Lloyd, bezdzietność Makbeta jest źródłem jego smutku i potwornych czynów. Inscenizacja Opery Królewskiej opiera się na paryskiej wersji opery Verdy'ego z 1865, która zawiera pasjonującą arię La luce langue.

Zarejestrowano w 2018. Czas trwania seansu (200 min) podany wraz z dwoma antraktami.

Zgodnie z hasłem "Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz" zachęcamy Was do zakupu biletów we wcześniejszym terminie. To Wy decydujecie jaką kwotę zaoszczędzicie!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    44,90 zł
  • Przedsprzedaż
    34,90 - 39,40 zł
Cennik biletów:
· Cena ponad 7 dni przed seansem: 34,90 zł
· Cena 1-7 dni przed seansem: 39,90 zł
· Cena biletów w dniu seansu: 44,90 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?