stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hania Rani i Dobrawa Czocher | Inner Symphonies (1 opinia)

Hania i Dobrawa podpisały kontrakt z Deutsche Grammophon 26 maja 2021 roku, niedługo po zakończeniu pracy nad albumem Inner Symphonies.

Hania Rani i Dobrawa Czocher to najmłodszy w historii Deutsche Grammophon żeński duet kompozytorski związany z tą firmą. Zaczęły razem tworzyć muzykę w bardzo młodym wieku, odkrywając łączącą je, instynktowną artystyczną więź. Obie artystki są teraz odnoszącymi sukcesy muzykami, ale ta szczególna więź pozostaje niezmieniona. "Jest między nami dużo swoistego pokrewieństwa." Hania Rani. "Kiedy jesteś "rodzeństwem", możesz być szczery. Ufamy sobie nawzajem." Dobrawa Czocher

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


To poczucie wzajemnego zaufania i zrozumienia zainspirowało ich debiutancki album. Stworzony przez kompozytorkę - pianistkę i wokalistkę Hanię Rani oraz kompozytorkę i wiolonczelistkę Dobrawę Czocher Inner Symphonies jest ich pierwszym, pełnym albumem złożonym z autorskich utworów, dziełem które zostanie wydane 15 października 2021 roku.

Motywem przewodnimInner Symphonies jest nadzieja. Zwłaszcza podczas spowodowanej blokady pandemią, Hania i Dobrawa wspierały się wzajemnie i motywowały zarówno jako przyjaciółki, jak i muzyczne partnerki.

"Pamiętam, jak Hania wspomniała mi, że Jej babcia mówiła: >>Wiosna nadejdzie, to pewne. Świat wydawał się rozpadać, kiedy zaczynałyśmy pracę nad tym albumem, ale miałyśmy nadzieję na lepszą przyszłość. Bardzo dobrze było mieć po swojej stronie Deutsche Grammophon i czuć wsparcie tego zespołu. To dało nam swobodę rozwijaniu naszej muzyki." Dobrawa Czocher

Praca nad Inner Symphonieszaczęła się od rozmów przez internet, a potem, gdy mogły wreszcie spotkać się w Gdańsku, ruszyła spontanicznie. Z wymiany pomysłów oraz licznych improwizacji, będących podstawą do budowania poszczególnych utworów wyłonił się ostateczny kształt artystyczny albumu.

"Miałyśmy dużo czasu na rozmowy, na pytania, czego tak naprawdę teraz chcemy, czym jest dla nas muzyka. Ten czas był dla nas naprawdę cenny. Miałyśmy też dużo zabawy. Ćwiczyłyśmy jogę i chodziłyśmy na spacery po lesie." wspomina Dobrawa.

Ich miłość do świata naturyznajduje swoje odzwierciedlenie w albumie, wraz

z motywami przyjaźni i nadziei. Kontrastujące utwory współgrają ze sobą, tworząc unikalny, introspektywny świat dźwięków, od powolnego, tajemniczego piękna Whale's Song po zawrotny ruch Con Moto, którego niespokojną energię potęguje delikatna melodia, wyłaniająca się spośród motorycznych przebiegów partii fortepianu i wiolonczeli.

A teraz, w tym właśnie Gdańsku, w którym wszystko się zaczęło, Hania Rani i Dobrawa Czocher zaprezentują utwory z najnowszej płyty.

Koncert odbędzie się w Centrum św. Jana w sobotę, 9 października 2021, o godzinie 19.00.

Występ odbędzie się w ramach projektu "Św. Jan Od-Nowa " - cyklu wydarzeń podczas których prezentowana jest działalność Centrum św. Jana. W ubiegłym roku projekt skupił się na pokazaniu możliwości wykorzystania zrekonstruowanych organów bocznych, tegoroczna odsłona pokazuje szerszy kontekst i przedstawia historię odbudowy i adaptacji tego zabytku na centrum kultury. W ramach tegorocznej odsłony zaplanowane zostały wystawa historyczna, konferencje popularno-naukowe, a także koncerty. Hania Rania i Dobrawa Czocher swoim koncertem zamkną cykl artystycznych wydarzeń z tej okazji.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    80 zł
  • Bilet ulgowy
    40 zł
https://nck.interticket.pl/

*Zniżka przysługuje uczniom i studentom do 24 r.ż., rencistom i emerytom oraz
posiadaczom Karty do Kultury.

Opinie (1)

  • Cudowny koncert! Muzyka w wykonaniu tych wspaniałych młodych nieziemskich ! !! Istot..... zniewalajaca!

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?

 

Najczęściej czytane