• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Hamlet#Casting - spektakl gościnny (1 opinia)

performance widowisko / show
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 20 min. (bez przerw)
Fundacja "Kultura nie boli"
Hamlet#Casting

Ponad dwudziestu popularnych, polskich aktorów i aktorek mierzy się z monologiem wszech czasów.

"Hamlet#casting" to połączenie sprzeczności. Opowieść o codzienności, która bywa banalna i pełna zgranych scenariuszy. Muzyczne hity, które opowiadają o zawiedzionej miłości, fesjsbukowe konwersacje, które nie dają pocieszenia i marzenia rodem z telenoweli. Na ich tle Hamlet stawia sobie pytania, które brzmią jak powracający refren: czy jestem wystarczająco dobry, wartościowy, pożądany? Czy jestem sobą? Czy można żyć prawdziwie w świecie, w którym zawsze ktoś na nas patrzy?

W spektaklu cytowane są m.in. teksty Zośki Papużanki, Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, Jana Kotta, Szczepana Twardocha, Marcina Świetlickiego, a także fragmenty seriali i programów telewizyjnych. Muzykę na żywo wykonają młodzi. polscy muzycy - Leski oraz Skubas, pojawią się też utwory Mary Komasy oraz Bryana Ferry'ego.

"Zaprosiliśmy znakomitych aktorów do udziału w eksperymencie, który wymaga odwagi. Uczestniczą w castingu, mierzą się z rolą, której najpewniej nie będą mieli szansy zagrać. Casting to symbol współczesnej próby i sprawdzianu, ale także traumy aktora. Jest jednocześnie szansą i utratą nadziei. Zapisane przez Szekspira wątpliwości zabrzmią dramatycznie i dotkliwie w wykonaniu kobiet i mężczyzn, dwudziesto- i czterdziestolatków, matek i singli. Jak mówi Hamlet, gdy czuje się spełniony, przepełnia go smutek, jest zakochany albo żartuje?", Anna Król.

Scenariusz i reżyseria: Anna Król
Muzyka na żywo: Leski, Skubas
Zdjęcia: Adam Kryciński
Projekcje i montaż: Jakub Pawlak
Produkcja spektaklu: Piotr Kozicki, Fundacja "Kultura nie boli"
Organizacja castingu: Dorota Kukieła
Promocja: Monika Szwugier, Go Culture. Komunikacja dla kultury

Obsada:
w roli głównej: Julian Świeżewski

w pozostałych rolach: Katarzyna Pośpiech, Sebastian Cybulski, Joanna Rucińska, Mariusz Odwarzny, Maciej Dmochowski

Wykonanie monologu "być albo nie być": Adam Ferency, Piotr Adamczyk, Agnieszka Żulewska, Grzegorz Damięcki, Jarosław Boberek, Sebastian Cybulski, Antoni Pawlicki, Ewa Konstancja Bułhak, Katarzyna Kwiatkowska, Mariusz Odwarzny, Redbad Klijnstra, Bartosz Gelner, Rafał Mohr, Rafał Fudalej, Olga Bołądź, Katarzyna Herman, Przemysław Bluszcz, Weronika Rosati, Piotr Rogucki, Eryk Lubos, Mateusz Janicki, Julian Świeżewski

Opinie (1)

  • spektakl (opinia sprzed 7 lat)

    makabra ............ nigdy nie wyszłam ze spektaklu ale dziś tak!! , nie uniosłam wizji Pani reżyser . Czasami mniej znaczy lepiej , a tak serio ,serio klasyka to klasyka sama się obroni . Strata czasu choć bardzo żałuję.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery