• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez

Hamlet - spektakl gościnny

Bilety
Kup bilet 100 - 120
czas trwania:
95 min.
w ramach wydarzenia:
28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

Wybrane przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 120 zł
  Cena ulgowa: 100 zł
  Kup bilet
  sie 4
  Niedziela, 4 sierpnia
  godz. 18:00
  Lokalizacja
  Teatr Szekspirowski
  Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
Spektakl

Teatro La Plaza / Peru
Hamlet
reż. Chela De Ferrari


A jeśli na scenie przywita nas ośmioro Hamletów? Czy ciężar pytania o sens naszego istnienia zmultiplikuje się, czy może rozłoży na liczbę aktorów i będzie dawkowane? Czy można odpowiedzieć za kogoś: czy warto żyć? A jeśli tak, to kto przydziela takie prawo?

Kwestionować, prowokować, zaskakiwać, demaskować i marzyć ‒ to podstawowe zasady Teatro La Plaza, peruwiańskiego zespołu, który w ostatnich latach podbija światowe sceny i najważniejsze festiwale teatralne! Wizja teatru La Plaza, to publiczna przestrzeń, w której w demokratyczny sposób osoby o różnych ciałach, różnych możliwościach i różnych potrzebach mogą wyrażać siebie w artystycznej formie, zdobywając zarazem wiedzę i doświadczenie rozwijające ich profesjonalną karierę.

Reżyserka i dramaturżka, Chela De Ferrari, wspólnie z grupą aktorek i aktorów z zespołem Downa stworzyła spektakl będący swobodną interpretacją "Hamleta" Williama Szekspira. Oryginalny tekst wchodzi w dialog z osobistymi treściami, w których performerki i performerzy opowiadają własną historię. Spektakl odrzuca wszelkie uprzedzenia, wolny jest od dyskryminacji, norm społecznych i teatralnych. Wyrażenie "Być albo nie być" nagle nabiera nowego znaczenia. Jak możesz w pełni być / żyć / istnieć w świecie, który czyni cię niewidzialnym lub wyklucza?
Osoby z zespołem Downa, traktowane jeszcze do niedawna jako ciężar społeczny, są lub były wyłączane poza nawias. Jaką wartość i znaczenie mają dziś, w świecie, w którym efektywność oraz nieosiągalne wzorce konsumpcji i piękna stanowią o naszym postrzeganiu człowieka?

Teatro La Plaza powstał dwadzieścia lat temu w Limie, w Peru. Jest przestrzenią twórczości teatralnej, która za pośrednictwem dialogu z publicznością, bada i interpretuje rzeczywistość w celu zbudowania krytycznego punktu widzenia. Ich spektakle tworzone są wspólnie przez osoby artystyczne z niepełnosprawnościami i normatywne. Kwestionują, prowokują i zaskakują. Bazując na tekstach nowej dramaturgii oraz na klasyce, artystki i artyści starają się sformułować kluczowe pytania, które pozwalają lepiej zrozumieć naszą rzeczywistość, czasy, w których żyjemy i złożoną naturę człowieka.

Twórcy
scenariusz i reżyseria: Chela De Ferrari
współpraca dotycząca reżyserii i pracy nad scenariuszem: Jonathan Oliveros, Claudia Tangoa, Luis Alberto León
choreografia: Mirella Carbone
przygotowanie wokalne: Alessandra Rodríguez
wizualizacje: Lucho Soldevilla
reżyseria świateł: Jesús Reyes
produkcja: Teatro La Plaza

Obsada
Octavio Bernaza
Jaime Cruz
Lucas Demarchi
Manuel García
Diana Gutierrez
Cristina León Barandiarán
Ximena Rodríguez
Álvaro Toledo

Informacje dodatkowe
wiek: 12+
spektakl w języku hiszpańskim z polskimi napisami
triggers: lampy stroboskopowe

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery