• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Hamlet - spektakl gościnny

teatr lalek
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
Walny Teatr
Hamlet

Spektakl prezentowany na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

"Hamlet" to spektakl realizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych (pod wodą, w akwariach, w świecie izolowanych od osoby Ducha Ojca, znajdują się postaci, nie dostrzegające go: Król, Królowa, Ofelia, Poloniusz, Rosenkrantz, Laertes).

Spektakl opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna - Hamleta. Ten bezradny młodzieniec wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość - pozagrobową - naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje wymknąć się konieczności mordu, którą aranżuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor - animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata. Tragedia - konieczność wyrównania rachunków krzywd oraz pragnienie połączenia Ducha zmarłego Ojca z duchem żywego syna, czyli miłość splatają się i pociągając za sobą tragedię innych postaci dramatu.

Występuje: Adam Walny i marionetki podwodne;
Muzyka: Lars Kynde

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery