stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hamlet Adama Walnego

W ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury zapraszamy na spektakl Hamlet, w reżyserii Adama Walnego.
8 września / 19.00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

paź 30-31

sobota - niedziela, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
lis 14

niedziela, godz. 14:00

bilety 30 zł
Kup bilet
Klasyczna sztuka zrealizowana w autorskiej technice marionetek wodnych. Spektakl plenerowy przed Oliwskim Ratuszem Kultury.

Walny Teatr powstał w 1999 roku w Gdańsku z inicjatywy Adama Walnego, snycerza, lalkarza 
i reżysera, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie. Początkowo teatr miał siedzibę przy Centrum Edukacji Teatralnej, a potem wyruszył w podróż, która trwa do dziś. Adam Walny 
w swoich pracach odwołuje się do dawnej tradycji wędrownych komediantów, prestidigitatorów i kuglarzy. Łączy ją ze współczesnymi poszukiwaniami w granicach szeroko rozumianego Teatru Przedmiotu znanego na całym świecie jako Visual Theater. 

Adam Walny jest autorem takich widowisk jak "Kuglarz i Śmierć", "Motyl", "Genesis", "O Jednym Takim, co nie lubił Siebie", "Misterium", "Dziadek", "Hamlet", "Szekspir - made in Poland", "Opus Hamlet", którym jako pierwszy teatr z Polski otwierał scenę sztuki lalkarskiej na zamku Elsynor
w Danii, "Don Kichote", "Noe" i ostatnio "Gould - Wariacje" z którymi podróżuje po festiwalach
w kraju i za granicami zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. 
W teatrach repertuarowych pracuje sporadycznie, znane są jego scenografie do spektakli "Mikrokosmos" Białostockiego Teatru Lalek, "Janosik" Warszawskiego Teatru Lalka", "Prometeusz" Gliwickiego Teatru Muzycznego, oraz reżyseria "Przygód Barona Munchausena" w Teatrze Nowym w Łodzi wc "Szwejk" w Teatrze im. Solskiego w Krakowie oraz "Don Kichote" w Teatrze Lalka w Warszawie. Jest założycielem Instytutu Teatru Przedmiotu, który prowadzi rozliczne prace warsztatowe i badawcze dotyczące języka teatru przedmiotu oraz jego performatywnych możliwości.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?