stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hamlet Adama Walnego

W ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury zapraszamy na spektakl Hamlet, w reżyserii Adama Walnego.
8 września / 19.00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

gru 3

czwartek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 80, 90 zł
ulgowy 60, 70 zł
Kup bilet
Klasyczna sztuka zrealizowana w autorskiej technice marionetek wodnych. Spektakl plenerowy przed Oliwskim Ratuszem Kultury.

Walny Teatr powstał w 1999 roku w Gdańsku z inicjatywy Adama Walnego, snycerza, lalkarza 
i reżysera, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie. Początkowo teatr miał siedzibę przy Centrum Edukacji Teatralnej, a potem wyruszył w podróż, która trwa do dziś. Adam Walny 
w swoich pracach odwołuje się do dawnej tradycji wędrownych komediantów, prestidigitatorów i kuglarzy. Łączy ją ze współczesnymi poszukiwaniami w granicach szeroko rozumianego Teatru Przedmiotu znanego na całym świecie jako Visual Theater. 

Adam Walny jest autorem takich widowisk jak "Kuglarz i Śmierć", "Motyl", "Genesis", "O Jednym Takim, co nie lubił Siebie", "Misterium", "Dziadek", "Hamlet", "Szekspir - made in Poland", "Opus Hamlet", którym jako pierwszy teatr z Polski otwierał scenę sztuki lalkarskiej na zamku Elsynor
w Danii, "Don Kichote", "Noe" i ostatnio "Gould - Wariacje" z którymi podróżuje po festiwalach
w kraju i za granicami zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. 
W teatrach repertuarowych pracuje sporadycznie, znane są jego scenografie do spektakli "Mikrokosmos" Białostockiego Teatru Lalek, "Janosik" Warszawskiego Teatru Lalka", "Prometeusz" Gliwickiego Teatru Muzycznego, oraz reżyseria "Przygód Barona Munchausena" w Teatrze Nowym w Łodzi wc "Szwejk" w Teatrze im. Solskiego w Krakowie oraz "Don Kichote" w Teatrze Lalka w Warszawie. Jest założycielem Instytutu Teatru Przedmiotu, który prowadzi rozliczne prace warsztatowe i badawcze dotyczące języka teatru przedmiotu oraz jego performatywnych możliwości.
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co odpędzało wszelkie zło w czasach wpływów rzymskich, czyli pierwszych wiekach naszej ery?