stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Haft richelieu - warsztaty (1 opinia)

Haft richelieu powstał ok. XVI wieku we Włoszech w okolicy Wenecji, stąd jego pierwotna nazwa "haft wenecki". Jest to rodzaj haftu ażurowego który polega na obszywaniu wzoru, uzupełnianiu go przęsełkami i pajączkami. Można go wzbogacić dziurkami, sznureczkiem i ściegiem atłaskowym. Tajemnica jego urody polega na umiejętnym wycinaniu tła które nadaje mu lekkości koronki

w każdy wtorek (do 25.02), godz. 17:00, 18:30

Gdańsk,
bilety 200 zł
mar 22

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
.

Piękno misternego haftu zostało docenione przez słynnego kardynała Richelieu, który stał się zdecydowanym miłośnikiem tego rodzaju zdobienia odzieży. Stąd pochodzi druga, szerzej znana nazwa tej techniki "haft richelieu". Dzisiaj znajduje ona szerokie zastosowanie nie tylko w zdobieniu bielizny osobistej, również w tzw. bieliźnie stołowej, pościelowej, bluzkach czy sukienkach.

Zapraszamy na podstawowy kurs, który przybliży nam technikę jego wykonania. Minimalne wymagania od uczestników to cierpliwość i umiejętność przyszycia guzika. Po dwóch spotkaniach każdy będzie umiał samodzielnie skopiować wzór na materiał i uczynić je swoim pierwszym arcydziełem.

Czerwcem żądzą truskawki. Utrwalimy je na płótnie, aby ich słodkie i aromatyczne wspomnienie zatrzymać przez cały rok. Nauczymy się jak wykorzystać ścieg dziergany, przęsełka i pajączki. Efektem będzie smakowita zawieszka do okna, na drzwi, a może wstawka do lnianej bluzki?

Terminy: 12 i 25.06.2019, godz. 17.00-20.00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury
Odpłatność: 200 zł za cały cykl.
Zapewniamy wszystkie niezbędne akcesoria i materiały, a powstałe prace stają się własnością uczestników.
Rezerwacja miejsc: pracownia@wspolnotagdanska.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który z ważnych polityków epoki PRL wstrzymał w latach 50. odbudowę Teatru Wybrzeże w Gdańsku?