• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gwiazdy Hollywood, Pop Art i natura. Dom Zdrojowy w Gdańsku połączył siły z Cosma Gallery

3 grudnia 2022 
Opinie (1)
Restauracja Zdrojowa i Cosma Gallery połączyły siły. Do 25 stycznia można oglądać kilkanaście prac nawiązujących m.in. do gwiazd Hollywood, Pop Artu czy natury. Restauracja Zdrojowa i Cosma Gallery połączyły siły. Do 25 stycznia można oglądać kilkanaście prac nawiązujących m.in. do gwiazd Hollywood, Pop Artu czy natury.

Restauracja Zdrojowa połączyła siły z sopocką Cosma Gallery. Restauracja znajduje się w niedawno zrewitalizowanym Domu Zdrojowym Mapka w Brzeźnie. Od 25 listopada można tam oglądać wystawę "Dobra Energia", na której pojawiły się prace ósemki artystów. To pierwszy krok w stronę zawiązania stałej współpracy.Dom Zdrojowy wybudowany pod koniec XIX wieku czekał na drugie życie wiele lat. Stał i niszczał. Szczęśliwie jednak w końcu przestał straszyć i stał się reprezentacyjnym punktem Brzeźna. To w nim znajduje się restauracja Zdrojowa. Fakt, że budynek został odrestaurowany z pietyzmem, pozwolił na stworzenie wyjątkowej atmosfery oraz klimatu wewnątrz lokalu.

Restauracja jest tym samym położona nad samym morzem, co dodatkowo dodaje jej uroku. W związku z tym po smacznym posiłku można udać się na spacer po plaży, dzięki czemu pobyt w Domu Zdrojowym - w którym znajduje się także hotel - będzie jeszcze przyjemniejszy. W menu Zdrojowej znajdziemy dania rybne, mięsne i wegańskie. Wszystko to w stylu eko.

Podczas wernisażu wystawy można było skosztować dań przygotowanych przez Restaurację Zdrojowa. Podczas wernisażu wystawy można było skosztować dań przygotowanych przez Restaurację Zdrojowa.
- Krótko mówiąc, gotujemy smacznie, zdrowo i dla każdego, a naszym priorytetem jest hołdowanie idei zrównoważonej konsumpcji na podstawie koncepcji zero waste. W menu opartym na czterech żywiołach każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Michalina Skuza, manager ds. gastronomii w restauracji Zdrojowa.
Restauracja Zdrojowa nie chce jednak być wyłącznie miejscem, gdzie można smacznie zjeść. Wzorem wielu innych miejsc postanowiła otworzyć swoje podwoje dla sztuki. To coraz popularniejszy trend, który od wielu lat jest na świecie czymś powszechnym. Dobrze, że i u nas zaczyna to być wykorzystywane. Bo czy jest coś przyjemniejszego od połączenia dobrego smaku w jedzeniu i sztuce jednocześnie?

- Wernisaż był rozpoczęciem współpracy artystycznej i kulturalnej z Domem Zdrojowym w Brzeźnie. Jesteśmy przeszczęśliwi, dumni i zaszczyceni tą współpracą - zaznacza Anita Cempa, kuratorka wystawy. 

Jak mówią przedstawiciele restauracji Zdrojowa i galerii Cosma, siłą sztuki może być krzesanie i podsycanie pozytywnych emocji. Nie dziwi więc, że prace, które można oglądać na wystawie przywołują na myśl przede wszystkim lato, ale też - dzięki temu, że skupiają się na ciepłej palecie kolorów - wprawiają w lepszy nastrój.

 • Jedna z prac, którą można oglądać w restauracji Zdrojowa.
 • Wśród prac wystawionych na wystawie "Dobra energia" pojawiły się także te poświęcone naturze - w tym przypadku owocom.
 • Goście mogą oglądać wystawione prace do 25 stycznia 2023 roku.
 • Wernisaż wystawy "Dobra Energia" w restauracji Zdrojowa.
 • Wystawa "Dobre Energie" w restauracji Zdrojowa.
- Ogromnie cieszymy się ze współpracy z Cosma Gallery. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się w jednym miejscu stworzyć przystań dla artystów, naszych gości oraz przyjaciół. Liczę, że to początek owocnej współpracy - mówi Ewa Zdanowska, operator części restauracyjno-hotelowej Domu Zdrojowego.
W piątek, 25 listopada, odbył się wernisaż wystawy "Dobra Energia", którą muzycznie dodatkowo uświetnił występ duetu Mateusz Jaremko-Ola Sol. W restauracji Zdrojowa można oglądać prace Adama Bojara, Anity Cempy, Emmy Chodorowskiej, Dagi Dziewiątkowskiej, Magdaleny Giesek, Daniela Gromackiego, Oleny Sarnitskiej oraz Zofii Wawrzynowicz.

Obrazy, które wystawiono we wnętrzach lokalu odnoszą się do bardzo różnorodnej tematyki. Od gorących klimatów Ameryki Południowej, przez ciepłe barwy, tropikalne owoce, zachód słońca, gwiazdy Hollywood, Pop Art, aż po pracy wykonane węglem.

Te kilkanaście różnorodnych prac można oglądać do 25 stycznia w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Dobra energia

muzyka na żywo, wystawa

Miejsca

Opinie (1) 3 zablokowane

 • To coś ze spreju?

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

wystawa

Trend Book 2022

wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?

 

Najczęściej czytane