G®upa Laokoona jedzie do Radomska

Spektakl "G®upa Laokoona" Teatru Wybrzeże od lat jeździ na przeglądy poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza. Tym razem zobaczą go widzowie w Radomsku.
Spektakl "G®upa Laokoona" Teatru Wybrzeże od lat jeździ na przeglądy poświęcone twórczości Tadeusza Różewicza. Tym razem zobaczą go widzowie w Radomsku. mat.Teatru Wybrzeże

"G®upa Laokoona" Teatru Wybrzeże już w poniedziałek 15 października zaprezentowana zostanie na Różewicz Open Festiwal w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.Jak często bywasz w Teatrze Wybrzeże?

Zobacz wyniki (19)
Spektakl oparty na dramacie Tadeusza Różewicza "Grupa Laokoona" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego weźmie udział w IV edycji Różewicz Open Festiwal. Spektakl ten został również uznany przez portal Trójmiasto.pl za najlepsze przedstawienie roku 2007.

"- Powiedz to własnymi słowami! - krzyczą do siebie bohaterowie w różnych konfiguracjach: Córka i Dziadek do Ojca, Przewodniczący Jury do Krytyków. Problem w tym, że mało komu to się udaje. Bohaterowie lepiej czują się wypowiadając frazesy, dzięki którym czują się bezpieczni i dowartościowani, ale których nikt nie rozumie. Mówienie "od siebie" przychodzi im z trudem" - pisaliśmy w recenzji spektaklu po jego premierze w 2007 roku.

"Chcę być sobą!" powtarzają po kolei postaci dramatu. Owo pragnienie autentyczności dotyczy zarówno sfery rodzinnej, międzyludzkiej, jak i kulturowej. Jedna i druga zbudowana jest bowiem z przypadkowo dobieranych konwencji i słów pozbawionych znaczenia. Próby podtrzymania przez postaci ukrytego w słowach obrazu świata z góry skazane są na niepowodzenie.

- "G®upa Laokoona" to opowieść o sztuce, polityce i głupocie, a wszystko to w popkulturowej oprawie. Przestawienie jest "zremasterowaną oraz zaktualizowaną wersja spektaklu z 2007 roku" - zapewniają organizatorzy.

Różewicz Open Festiwal to jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku.

Za reżyserię G®UPY LAOKOONA Jarosław Tumidajski otrzymał w 2008 roku Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego.

Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 października, o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
wystawa
gru 7-27.03
Gdańsk, Muzeum Bursztynu
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut'21 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
Pobożni i cnotliwi. Dawni...
wystawa
maj'21 15-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Muzeum Narodowe

Sprawdź się

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?