• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Grzechy - spektakl odwołany - spektakl gościnny

teatr tańca balet
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
Teatr Syrena w Warszawie
Grzechy

"Grzechy" to multimedialny balet współczesny stworzony przez Mateusza Polita pod patronatem artystycznym Dyrektora Naczelnego Teatru Syrena - Wojciecha Malajkata. "Grzechy" to multimedialny, współczesny balet rozważający o ludzkim losie, o istocie człowieczeństwa w sposób filozoficzny, metafizyczny, nieco fantastyczny...

Spektakl wyraża niepokój wynikający z przemijającego czasu, zadumę nad szybko upływającymi dniami wypełnionymi często prozaicznymi czynnościami, które wykonujemy w pędzącej wciąż do przodu rzeczywistości... W świecie, w którym obok miłych chwil i dobrych uczynków istnieją i silnie oddziałują wszelkiego rodzaju pokusy, które przytrafiają się każdemu z nas... A jak mówi reżyser spektaklu Mateusz Polit: "grzech z punktu widzenia sztuki jest zdecydowanie bardziej pociągający i kuszący niż dobry uczynek...". "Grzechy" to balet przedstawiający iluzoryczny i paralelny świat do tego, w którym żyjemy. Gdzieś w nieznanym, sekretnym miejscu i bliżej nieokreślanym czasie, Grzechy i Pokusy w zupełnym spokoju toczą Kościaną Grę o Nasz Los... Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, w sposób innowacyjny i zaskakujący reżyser i choreograf mógł zilustrować, przedstawić tematykę bliską ludzkości od tysięcy lat. Intrygująca muzyka i animacje 3D, zamiast tradycyjnej scenografii teatralnej pomogą widzom przenieść się w magiczny świat sztuki tańca....

Wojciech Malajkat, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Syrena o balecie współczesnym "Grzechy":
"Otwierając sezon artystyczny w warszawskim Teatrze Syrena i pierwszy sezon w pełni pod moją opieką artystyczną postanowiłem zaprosić do współpracy choreografa Mateusza Polita oraz zespół ART PROJECT BALLET. Skusiła mnie tematyka "Grzechów" i osobista ciekawość jak interpretacja zagadnienia zostanie odzwierciedlona w tańcu.
Zaproszenie na scenę Teatru Syrena awangardowego spektaklu baletowego "Grzechy" w reżyserii i choreografii Mateusza Polita to również znak nowego programu teatru przy Litewskiej. (...) Mam ufność, iż wprowadzenie tego tytułu do repertuaru Teatru Syrena umożliwi naszym stałym widzom zetknięcie sie z czymś całkiem innym od naszych dotychczasowych produkcji teatralnych, co wniesie nowość, ale również pokładam nadzieję iż zachęci pozostałą publiczność, która do tej pory nie miała okazji zasiadania na naszej widowni."

Reżyseria i choreografia: Mateusz Polit
Muzyka: Łukasz Damrych
Kostiumy: Anna Zeman
Animacje komputerowe: Kamil Puig-Fernandez
Asystent reżysera: Julita Wojewódzka
Asystent choreografa: Karolina Domańska
Konsultant literacki: ks. Prof. Michał Szulik

Występują:
Anna Andrzejewska
Oliwia Kukułka
Angelica Luengas
Monika Połom
Joanna Sikorska
Anna Szymoniak
Marlena Walczewska
Barbara Wojciuk
Artur Bieńkowski
Michał Paczuski
Paweł Żelazko
Grzegorz Maślanka
Gościnie Soliści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: Max Vaitsiul, Klaudiusz Paradziński

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery