• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grudniowy spacer po Japonii podczas wystawy w CH Osowa

W grudniu CH Osowa zaprasza mieszkańców Trójmiasta na spacer po Japonii. A to za sprawą nowej wystawy fotografii pt. ZEN, podczas której można będzie obejrzeć wyjątkowe kadry z podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni. Autorem zdjęć są Agnieszka Kmieciak i Jacek M. Kozłowski, pasjonaci japońskiej kultury, którą pozwalają bliżej poznać wszystkim dzięki swoim fotografiom. Wystawę można oglądać od 1 grudnia aż do 14 stycznia.

17 stycznia - 28 lutego 2023, godz. 10:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

23 marca 2022 - 19 marca 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny
W przedświątecznym czasie CH Osowa otwiera dla klientów i wszystkich mieszkańców Trójmiasta nową wystawę. Każdy kto ma ochotę na chwilę zwolnić tempo lub spędzić czas z bliskimi w kulturalny sposób, może odwiedzić centrum, które w swojej prywatnej galerii sztuki tym razem proponuje spotkanie z kulturą japońską.

Od 1 grudnia w CH Osowa można oglądać najnowszą wystawę pt. ZEN, autorstwa Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego, lokalnych artystów, którzy od lat pasjonują się Krajem Kwitnącej Wiśni i odbywają tam podróże, z których za każdym razem przywożą wyjątkowe kadry. Tematem wystawy jest uważne wspomnienie Japonii, w czasie, gdy z powodu panującej obecnie sytuacji, wyjazd tam był utrudniony.

Pojęcie Zen wywodzi się z tradycji buddyjskiej i oznacza uważność, skupienie, samodoskonalenie. Podróżując do Japonii przez wiele lat, mieszkając w japońskich domach, będąc prywatnymi gośćmi w świątyniach zen, doświadczaliśmy niezwykłej mocy płynącej z praktyki zen, a także uważnej codzienności. Prezentowane na wystawie fotografie nie są obrazami z odbytych podróży, ale odzwierciedleniem naszych wewnętrznych przeżyć podkreślają autorzy wystawy.

Wystawa ZEN jest trzecią częścią cyklu Tryptyk japoński, który zapoczątkowany wystawą Impresje japońskie, następnie Niezmiennie...Japonia od 2019 roku był prezentowany w galeriach sztuki w Warszawie i Gdańsku.

Fotografie można oglądać w CH Osowa aż do 14 stycznia 2023 r.

Opinie

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?