• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Grass na Kolonii

Kolonia Artystów została zaproszona przez Fundację Palma do udziału w tegorocznej edydcji Nocy Wrzeszcza. Przygotowaliśmy wystawę do której zostali zaproszeni obecni rezydenci KA. Wszystkie prace prezentowane na wystawie powstały na skutek inspiracji twórczością Günter Grass.

Wystawa w ramach Nocy Wrzeszcza
Udział biorą:

Martyna Aniserowicz
Paulina Jackowska
Magdalena Król
Edyta Kowalewska
Magdalena Sadłowska
Adam Zmysłowski
Michał Linow + Sylwester Galuschka

Michał Linow i Sylwester Galuschka podejmują wyzwanie stworzenia dwóch osobnych filmów, bazując na tym samym materiale wizualnym - Blaszany bębenek reżyseria: Volker Schlöndorff.
Na wystawie zobaczymy dwa 60 sekundowe działa, w których wykorzystywane zostały istniejące materiały filmowe (ich fragmenty). Każdy z twórców inaczej potraktuje ten sam materiał wideo, filtrując kadry przez własną sferę poszukiwań wizualnych oraz autorskie podejście do kompozycji.

Inaczej traktuje temat Magdalena Król, malarka której obrazy skupiają się wokół tematu emocji, ich wpływu na człowieka i możliwości transformacji w wartości malarskiej. Magdalena przygotowała instalację składającą się ze starej tapety, rysunku, tekstu na pleksi oraz motywów kwiecistych. Tworząc portret Güntera Grassa na starej tapecie wykorzystała zdjęcie autorstwa fotografa Rafała Malko. W tej nowej pracy, artystka chce uczcić pamięć Güntera Grassa jednocześnie zwraca uwagę na takie zagadnienia jak przestrzenność, kruchość, przemijanie oraz nawiązania do erotyki zawartej w dziele Blaszany bębenek. www.magdalenakrol.pl

Wernisaż: 18.05.2019 godz 18.30
Podczas otwarcia wystawy odbędzie się pokaz projektu audiowizualnego grupy NOKTON (Martyna Aniserowicz + Adam Zmysłowski).
Wystawę można oglądać od 19.05.2015 do 30.05.2019 w godzinach 12:00 - 20:00
Wstęp wolny.

Więcej o Nocy Wrzeszcza:
http://fpalma.pl/nocwrzeszcza
Wydarzenie ogólne:
https://www.facebook.com/events/1158006957656571/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najmłodszym teatrem w Trójmieście spośród niżej wymienionych jest: