stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grafika od podszewki - Kolagrafia

W październikowym artystycznym rozkładzie jazdy w IKM miło nam zaprezentować warsztaty graficzne z mgr. Barbarą Leszczyńską - tym razem z kolagrafii.

Jest to prosta technika graficzna, którą wykonać może każdy, mały i duży, zainteresowany. Grafikę poznamy tu OD PODSZEWKI - matrycę graficzną tworzymy ze zdobytych w szafie materiałów, upolowanych w kuchni struktur takich jak sznurek lub stary worek, koronek, tapet i starych kabaretek. Opracowana tym patchworkowym sposobem matryca pozwala nam zarówno na druk barwny, jak i czarno-biały. Technika zostawia pole dla wyobraźni, niedopowiedzeń, jest świetnym punktem wyjścia do ilustracji i druków akcydensowych, ale pozwala też uzyskać precyzyjny obraz - przy odpowiedniej dozie wytężenia, kombinowania i cierpliwości.

Po zapisie otrzymacie proponowany temat ilustracji - radzę się spieszyć, żeby mieć czas na pomyślenie o projekcie! Dla spóźnialskich temat będzie niespodzianką. Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych i tych pomiędzy. Wyruszmy więc na łowy i sklejmy coś niebanalnego!

Uwaga! Proszę nie zdzierać koronek z pasażerów tramwaju, którym dojedziecie do Instytutu Kultury Miejskiej. Wszystkie materiały zapewnia IKM. Chętni do eksperymentu na własnych materiałach drukujących mogą oczywiście takowe przynieść.

Wydarzenie finansowane w ramach programu Otwarty IKM.

Wstęp wolny, zapisy mailowe pod adresem barbaraelgraphicdesign@onet.pl.

O prowadzącej:
Doktorantka gdańskiej ASP. Dyplom magisterski z linorytu w pracowni prof. Janusza Akermanna. Wystawiana w wielu miastach w kraju i za granicą, siedmiokrotnie na wystawach indywidualnych: we Francji (2017), Włoszech (2016), Gdyni (2016, 2015) i Gdańsku (2018, 2017, 2014) - i zbiorowo, m.in. w Hong Kongu, Porto, Barcelonie, Bernie, Edynburgu, Wilnie, Kłajpedzie, Chateaugiron, Moncontour de Bretagne, Ostrawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i innych. Dwukrotna stypendystka Rektora gdańskiej ASP dla najlepszych studentów, rezydentka Petites Cités de Caractère w Bretanii (2017), trzykrotna stypendystka programu Erasmus. Tworzy w technikach grafiki tradycyjnej - głównie linorycie, litografii, wklęsłodruku. Rysuje tuszem i ilustruje. Podróżuje, interesuje się naturą, kuchnią i stara się poznać jak najwięcej możliwości tkwiących w grafice. Więcej informacji: barbaraelart.wordpress.com i facebook.com/barbaraelillustration.

Informacja o biletach

- obowiązują zapisy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W dawnej Katowni mieści się dziś siedziba:

 

Najczęściej czytane