• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gotowanie, kino, eksperymenty i budowanie robotów. Jak ciekawie spędzić weekend z dziećmi?

ws
15 października 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Eksperymenty i ciekawostki naukowe zachęcają dzieci do poznawania świata i nauki. Eksperymenty i ciekawostki naukowe zachęcają dzieci do poznawania świata i nauki.

Jak ciekawie spędzić weekend z rodziną? Mamy dla was kilka propozycji: festiwal animacji, warsztaty kulinarne, a może spektakl w teatrze. Jak co tydzień podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, ale w naszym kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 16-17.107. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych - Animafest GdańskGdański Festiwal Animacji to pokazy najlepszych filmów animowanych z całego świata, filmowe konkursy, spotkania z wybitnymi postaciami świata animacji czy edukacyjne warsztaty. Na Festiwalu jak co roku obejrzeć będzie można animacje artystyczne i pozycje ambitne, w tym filmy zrealizowane w klasycznej, rysowanej technice animacji, która wobec wszechobecnej techniki komputerowej odchodzi powoli w zapomnienie. Na festiwalu pojawią się pokazy premierowe zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Do sekcji konkursowych festiwalu w tym roku zgłoszono rekordowe 2553 animacje, z czego do festiwalowej selekcji trafiło 68 filmów.

Piątek - niedziela - seanse rozpoczynają się od godz. 10:00 do 21:00 - Festiwal odbędzie się w dawnym kinie Watra, w gdańskim Multikinie oraz w Instytucie Kultury Miejskiej. Festiwal, jak co roku, zaprezentuje filmy animowane nie tylko dla dzieci.

Kina w Trójmieście


Kosmici w teatrzeZ kinowych seansów przenosimy się do... kosmosu. A właściwie na scenę Teatru Miniatura, gdzie zobaczymy "Kosmitów".

Pia jest kapitanką promu kosmicznego. Razem z dorastającą córką, starzejącą się mamą i niestabilnym emocjonalnie androidem starają się zarobić na życie, organizując wycieczki po galaktyce. Pewnego dnia ich statek zostaje zaatakowany przez kosmitów. Czy nasi bohaterowie zostaną zjedzeni przez przedstawicieli obcej cywilizacji? I czy pasażerowie promu jeszcze kiedykolwiek wybiorą się z nimi na wycieczkę? "Kosmici" to spektakl w zaskakujący i świeży sposób mówiący o takich zagadnieniach, jak: ekologia, różnorodność i relacje rodzinne. To przedstawienie familijne, dla całej rodziny.

Sobota - Niedziela, godz. 12:00, wstęp 30 zł.

Zabaw się w odkrywcę i zostań poszukiwaczem skarbówMoże macie ochotę na zagadkowe warsztaty śladami zabytków? Uczestnicy w grupach rodzinnych, rozwiązując zagadki z karty zadań, zapoznają się z zabytkowym wyposażeniem kościoła św. Jana oraz z wybranymi historiami biblijnymi, wędrując od obiektu do obiektu. Poznają pojęcia związane z historią sztuki i architektury (m.in. empora, epitafium, stalla, transept) oraz z współczesną koncepcją adaptacji zabytkowego wnętrza kościoła św. Jana łączącą funkcje sakralne z salą koncertowo-wystawienniczą.

Sobota, godz. 10:00 - Centrum św. Jana, obowiązują zapisy mailowe: agnieszka.drygiel@nck.org.pl.

Place i sale zabaw dla dzieci


Czasem to już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych. Czasem to już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych.

Warsztaty kulinarne dla dzieciBudumi zaprasza dzieci (od 4 do 10 roku życia) na warsztaty cukierniczo-artystyczne tym razem w bardzo kolorowym wydaniu.
Warsztaty składają się z dwóch części, cukierniczej i artystycznej. W pierwszej części warsztatów od podstaw upieczecie wyśmienite kolorowe ciasteczka. W drugiej części przygotujecie obłoczki 3D w technice tekturoplastyki.

Sobota, godz. 12:00-14:00 - Budumi Gdańsk, Mariana Hemara 19 (Obok Ortopediki i restauracji Moje Miejsce). Bilety: 65 zł, ulgowy 59 zł (w karnecie na 4 wejścia). Zapisy: kontakt@budumi.pl, tel. 662 000 363.

Z kolei Rozmaryn i bazylia tym razem zaprasza dzieci powyżej 8 lat na warsztaty kulinarne "Dyniowe inspiracje". W programie: wycinanie dyni i pooootworny deser dyniowy. Zajęcia odbędą się w małej grupie do 5-6 osób.

Niedziela, godz. 11:00-13:00 - ul. Zubrzyckiego 3, Gdańsk-Wrzeszcz. Bilety : 70 zł (istnieje możliwość zakupienia biletu na jedne zajęcia lub karnetu (ze zniżką) na 4 zajęć do wykorzystania przez 2 miesiące).

Warsztaty dla młodych konstruktorów i małych chemikówNa Kreatywnym Placu Zabaw w Hevelianum co weekend odbywają się warsztaty konstruowania i budowania ciekawych, zabawnych, a czasem przydatnych konstrukcji.

Stworzycie w pełni funkcjonalną robotyczną rękawicę. Ta wykonana z prostych materiałów zabawka pozwoli wam chwytać przedmioty i operować nimi jak za pomocą prawdziwej dłoni. Po wykonaniu rękawicy sprawdzicie jej funkcjonalność w serii prostych zadań manualnych. Zajęcia dla konstruktorów w wieku od 7 do 9 lat.

Trochę młodsze dzieci mogą wziąć udział w kuchennych warsztatach dla chemików. Kuchnia w waszym domu to w końcu małe laboratorium chemiczne. Tu przekonacie się, czy znacie niezwykłe właściwości substancji kryjących się w kuchennych szafkach. Na zajęciach w Warsztacie Wyobraźni dowiecie się nieco o sposobach pracy chemików i wspólnie przeprowadzicie doświadczenia. Zajęcia dla eksperymentatorów w wieku od 3 do 6 lat.

W każdą sobotę i niedzielę (od 11.09 do 28.11.2021), godz. 11, 12:30, 14. Wstęp 25 zł.
ws

Wydarzenia

Robotyczna rękawica

warsztaty

Mali chemicy

25 zł
warsztaty

Śladami zabytków

warsztaty

7. Festiwal Filmów Animowanych

14 zł
impreza filmowa, festiwal filmowy

Dyniowe inspiracje

70 zł
degustacja, warsztaty

Warsztaty cukierniczo-artystyczne (od 4 roku życia)

65 zł
warsztaty

Miejsca

Spektakle

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Dzieci jako forma spędzania wolnego czasu...

  • 2 0

 • Jak ciekawie (1)

  To tylko ciekawie,wystarczy się czymś zaciekawić a to nic trudnego bo to ludzka cecha wrodzona.

  • 0 0

  • Następny ze swoim biologizmem

   Weź zaktualizuj poglądy...

   • 0 0

 • Gdańsk (1)

  Szkoda, że autor artykułu przygotował propozycje atrakcji tylko w Gdańsku.
  W Gdyni w niedzielę jest m.in koncerty w Małej Gdyńskiej Filharmonii.

  • 1 0

  • gdynianka

   tylko ? :(

   • 0 0

 • U nas w weekend zawsze w sobotę sprzątamy, ale że każdy trzyma porządek i jeszcze na co dzień jeździ Roomba, to nie ma tego dużo. Resztę soboty i niedzielę spędzamy rodzinnie. Spacer, gotowanie, najki czy wspólne gry. Nie ważne co robimy, ważne że razem :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Wystawa modeli statków na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?

 

Najczęściej czytane