stat
Impreza już się odbyła

Głosy Wolności - wystawa online

GŁOSY WOLNOŚCI - WYSTAWA PLAKATÓW WOLNOŚCIOWYCH
-110 projektantów
-110 plakatów
-35 krajów

Na wystawie jest eksponowanych 110 plakatów z kolekcji GŁOSY WOLNOŚCI (hiszp. VOCES EN LIBERTAD) o tematyce wolnościowej.
kuratorka: Karolina Podoska

Kolekcja została stworzona w 2010 roku z inicjatywy Xaviera Bermúdeza, meksykańskiego grafika projektanta z TRAMA VISUAL A.C. - organizatora Międzynarodowego Biennale Plakatu w Mexico City.

Plakaty powstały non-profit, zaprojektowane przez uznanych 110 projektantów różnych pokoleń z 35 krajów na zaproszenie Biennale w Meksyku.

Kolekcja GŁOSY WOLNOŚCI ma szczególny charakter, gdyż upamiętnia 11. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Meksyku, rocznicę powstania niepodległego państwa meksykańskiego i wybuchu rewolucji w Meksyku.

GŁOSY WOLNOŚCI odnoszą się do humanistycznych wartości, jakimi są wolność i równość człowieka. Niektórzy z autorów pochodzą z krajów, gdzie prowadzone są konflikty zbrojne, wojny domowe, gdzie nadal nie są respektowane prawa człowieka i łamane są prawa konstytucyjne obywateli. Spojrzenie projektantów z tych krajów na temat wolności dodatkowo podnosi aspekt społeczny całego przedsięwzięcia i wartość kolekcji czyniąc ją ponadczasową i uniwersalną.
Kolekcję stworzono na wielką skalę i z rozmachem.

Powstała we współpracy z ponad 30 instytucjami i organizacjami meksykańskimi, a także dyplomacją międzynarodową i sponsorami, dzięki czemu każdy z 110 twórców mógł otrzymać teczkę z kolekcją i pokazać ją w miejscu, zamieszkania. Do Gdańska plakaty dotarły przez współautorkę kolekcji - Karolinę Podoską, absolwentkę Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku laureatkę jednej z edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku. Gdańsk - miasto wolności i solidarności, jest miejscem idealnym na ekspozycję GŁOSÓW WOLNOŚCI.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia tej unikalnej kolekcji w Galerii Warzywniak Oliwskiego Ratusza Kultury.

Wszystkie prezentowane na wystawie plakaty będzie można obejrzeć także on-line:
- na stronie organizatora kolekcji: http/bienalcartel.org/voices-in-freedom/?lang=en

- w e-katalogu kolekcji (publikacja w języku hiszpańskim) http/bit.ly/2JEpBMc

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Gdańska

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z teatralnych budynków w Trójmieście w "Blaszanym Bębenku" Güntera Grassa nazwany został "młynkiem do kawy"?