• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Glenn Miller Orchestra (1 opinia)

Relacja z imprezy

paź 10

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 26

sobota, godz. 20:00

bilety 200 - 290 zł
Kup bilet
Glenn Miller Orchestra

jazz - koncerty w Trójmieście


Sala koncertowa na Ołowiance

Zespół okrzyknięty najpopularniejszą big-bandową grupą na świecie. Zasłynęli ze wspólnych występów z m.in. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem czy Ericiem Delaneyem. Ich prestiżowe występy są warte każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera zawsze zapełnia sale koncertowe po brzegi i już wkrótce rozkołysze widzów w całej Polsce! Zespół wykona znane i uwielbiane przez publiczność utwory: Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, Chattanooga Choo

Choo, czy I've Got a Gal in Kalamazoo i wiele innych. Poznań, Wrocław, Białystok, Gdańsk i Kraków już w grudniu będą rozbrzmiewały światowym swingiem!

Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiast będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach - słowa założyciela orkiestry, Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Został on mianowany na stanowisko głównego dyrygenta Orkiestry za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie. Jako perfekcjonista, zawsze wymagał takiej postawy również od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał od publiczności najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade. Historia powstania tego utworu jest zadziwiająca. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. Zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od ponad siedemdziesięciu lat. Historię grupy tworzy wieloletnia działalność koncertowa oraz osiągnięcia budzące zazdrość artystycznego świata. Beatlesi czy Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów. Tylko ten zespół odbył czterdzieści światowych tras koncertowych, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Jest jedyną orkiestrą, która występuje przez większość dni w roku, dając blisko trzysta koncertów rocznie, odwiedzając nawet najodleglejsze zakątki świata. Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach. Już grudniu polscy fani jazzu i swingu będą mieli wyjątkową okazję wybrać się w muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera!

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Glenn Miller

  15 grudnia 1944 Glenn Miller wyleciał małym, jednosilnikowym samolotem Noorduyn Norseman do Francji. Samolot zaginął w nieznanych okolicznościach nad kanałem La Manche.

  htt-ps://pl.wikipedia.org/wiki/Glenn_Miller

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ze spektaklem "Brzydkie kaczątko" Teatr Miniatura poleciał za granicę. Na Harmony World Puppet Carnival uznano go za najlepszy zespół teatru lalkowego. W jakim mieście został wystawiony?