stat
Impreza już się odbyła

Glëna - wystawa (1 opinia)

GLËNA - to zaprojektowana i stworzona przez lokalnych artystów kolekcja ceramiki, do realizacji której została wykorzystana nowoczesna technologia druku 3D. To interdyscyplinarny projekt, gdzie tradycyjne rzemiosło spotyka się w nową technologią. Technika ta daje możliwość wykonania wyrobu ceramicznego o cechach trudnych do osiągnięcia tradycyjną metodą.

15 lipca - 9 sierpnia 2021

Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego
Wstęp wolny

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021

Wydruk 3D jest pozytywem, na podstawie którego stworzona jest forma lejna z gipsu - negatyw. Następnie forma gipsowa jest wykorzystana do stworzenia odlewu z gliny. Potem odlewy przechodzą kolejno etapy już w tradycyjnej formie.

Kolekcja ceramiki Glëna inspirowana jest motywami kaszubskimi w dowolnej i indywidualnej interpretacji. Celem wydarzenia jest przybliżyć odbiorcom sztukę kaszubską i jej założenia.
Prace nad kolekcją odbywają się w Pracowniach Projektowych PROTO TYPY, na terenie PPNT w Gdyni.

Wystawę realizujemy w dwóch lokalizacjach, w następujących po sobie terminach. Od 9 do 18 czerwca wystawę możecie odwiedzić w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni, budynek IVE - sala F0.014. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do tuBazy, na terenie Kolibek w Gdyni. Efekty działań uczestników Glëny będziecie mogli oglądać do końca czerwca.

Do realizacji kolekcji zaprosiliśmy lokalnych twórców i artystów z różnych dziedzin sztuki oraz studentów ASP w Gdańsku.
Agnieszka Jewasińska
Aleksandra Szpunar
Dorota Terlecka
Hanna Kmieć
Joanna Zrzelska
Julia Łaskarzewska
Karina Góźdź
Katarzyna Cichosz
Katarzyna Przybył
Katarzyna i Filip Ludka
Klaudia Rafalska
Krzysztof Kossak
Megi Malinowsky
Monika Gradzik i Marzena Weisheit
Piotr Paluch
Vera King
Ziemowit Liszek

Organizatorzy:
Fundacja MOZI i PROTO TYPY

Patroni Medialni:
Gazeta Wyborcza, Trójmiasto.pl, Prestiż Trójmiasto, Magazyn Linia, WhiteMAD, Magazif, PLN Design, Designteka, NN6T

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Gdynia, przyznanych w drodze otwartego konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w roku 2021.

Opinie (1)

  • PPNT

    Byłem, cały obiekt zamknięty, nikt nic nie wiedział. Nie ostałem wpuszczony także nic nie widziałem....... żałuję, że przyjechałem i odszedłem z kwitkiem.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: