stat
Wydarzenie już się odbyło

Gitara i inne demony młodości - Bogusław Chrabota - spotkanie

Konsulat Kultury w Gdyni oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Bogusławem Chrabotą wokół jego nowej książki "Gitara i inne demony młodości".

Bogusław Chrabota, dziennikarz, pisarz, obecnie również redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", urodził się i wykształcił w Krakowie. Przed rokiem 1989 pisał głównie do prasy podziemnej i emigracyjnej, a debiutował w "Tygodniku Powszechnym" jako poeta.

Autor powieści, Psy Egiptu, Świnia z twarzą Stalina, a także autor licznych reportaży publikowanych w "Newsweeku", "Wprost" i "Rzeczpospolitej". Gitara i inne demony młodości to wyjątkowa, na pół biograficzna opowieść, splatająca ze sobą dwa różne światy: mieszczański, inteligencki Kraków oraz zindustrializowaną, socrealistyczną Nową Hutę. To historia młodości, dojrzewania w trudnych warunkach komunistycznego państwa, przepełniona młodzieńczą przyjaźnią, marzeniami... Dużą zaletą książki jest także perspektywa narratora, świadka historii PRL-u, historii trudnej, bolesnej i wręcz domagającej się opisu.

Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki i Jarosław Wojciechowski, dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?