stat
Wydarzenie już się odbyło

Gitara i inne demony młodości - Bogusław Chrabota - spotkanie

Konsulat Kultury w Gdyni oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Bogusławem Chrabotą wokół jego nowej książki "Gitara i inne demony młodości".

Bogusław Chrabota, dziennikarz, pisarz, obecnie również redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", urodził się i wykształcił w Krakowie. Przed rokiem 1989 pisał głównie do prasy podziemnej i emigracyjnej, a debiutował w "Tygodniku Powszechnym" jako poeta.

Autor powieści, Psy Egiptu, Świnia z twarzą Stalina, a także autor licznych reportaży publikowanych w "Newsweeku", "Wprost" i "Rzeczpospolitej". Gitara i inne demony młodości to wyjątkowa, na pół biograficzna opowieść, splatająca ze sobą dwa różne światy: mieszczański, inteligencki Kraków oraz zindustrializowaną, socrealistyczną Nową Hutę. To historia młodości, dojrzewania w trudnych warunkach komunistycznego państwa, przepełniona młodzieńczą przyjaźnią, marzeniami... Dużą zaletą książki jest także perspektywa narratora, świadka historii PRL-u, historii trudnej, bolesnej i wręcz domagającej się opisu.

Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki i Jarosław Wojciechowski, dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki gdański kościół został przerobiony na wielofunkcyjne centrum kulturalne?