stat
Impreza już się odbyła

Geometria Wyobraźni. Sputnik Photos + Peter Puklus (1 opinia)

Na wystawie "Geometria wyobraźni", szóstka twórców z kolektywu Sputnik Photos wraz z gościnnym udziałem węgierskiego fotografa Petera Puklusa, po raz kolejny przeprowadza eksperyment polegający na rodzaju twórczej konfrontacji z utartymi formułami ekspresji, prezentując poszerzone pole fotografii jako medium wychodzącego poza zwykłe ramy obrazu.

Idei pokazu przyświeca fascynacja wieloaspektową tradycją polskiej awangardy lat 20. I 30. XX wieku, której towarzyszy manifest specjalnie na tę okoliczność napisany przez Tomasza Szerszenia.

Pod wspólnym mianownikiem Sputnik Photos od 2006 roku działa międzynarodowa grupa fotografów, zafascynowanych dokumentowaniem fizycznych i mentalnych pejzaży Centralnej i Wschodniej Europy doby post-transformacyjnej. W swoich projektach często przekraczają granice terytorialne i wizualne, tworząc nowe jakości artystyczne na bazie osobistych poszukiwań i doświadczeń.

Artyści tworzący kolektyw Sputnik Photos są laureatami licznych nagród i wyróżnień, w tym World Press Photo, czy Pictures of the Year. Prowadzą również szeroką działalność edukacyjną m.in. w postaci programu mentorskiego, na bazie którego zorganizują w Gdańskiej Galerii Miejskiej dwudniowe warsztaty fotograficzne.

Więcej na: sputnikphotos.com
Wystawa organizowana w ramach obchodów Roku Wolności i Solidarności.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?