• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdzie do teatru na Mikołajki? Przegląd propozycji teatrów

Łukasz Rudziński
21 listopada 2013 (artykuł sprzed 9 lat) 

Zbliża się dzień św. Mikołaja, a wraz z nim wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przyglądamy się teatrom, w których 6 grudnia (i nie tylko) pamiętają o najmłodszych widzach."Królowa Śniegu" Teatru Miejskiego 6 grudnia zostanie pokazana o godz. 11. "Królowa Śniegu" Teatru Miejskiego 6 grudnia zostanie pokazana o godz. 11.

"Tuwim dla dorosłych" zainauguruje Mikołajki w Muzycznym. Zobacz fragment spektaklu.

Miejski Teatr Miniatura prezentuje w Mikołajki swoją najnowszą premierę, "Brzydkie Kaczątko", o godz. 10 i 12. Miejski Teatr Miniatura prezentuje w Mikołajki swoją najnowszą premierę, "Brzydkie Kaczątko", o godz. 10 i 12.
Familijna bajka dla dużych i małych "Arabela" to mikołajkowa propozycja Teatru Wybrzeże. Spektakl zagrany będzie na Dużej Scenie o godz. 16. Familijna bajka dla dużych i małych "Arabela" to mikołajkowa propozycja Teatru Wybrzeże. Spektakl zagrany będzie na Dużej Scenie o godz. 16.
Teatr Muzyczny
W Gdyni prawdziwy teatralny róg obfitości. Muzyczny w Mikołajki zagra dla dzieci na każdej ze swoich scen. Na Dużej Scenie obejrzeć można familijnego "Shreka" w reżyserii Macieja Korwina. "Gdyński musical nie jest arcydziełem, ale też już w zamyśle jego amerykańskich twórców jest to spektakl czysto komercyjny, z pięknym morałem w tle. Przedstawienie Teatru Muzycznego w wielu aspektach przewyższa lub przynajmniej dorównuje broadwayowskiemu pierwowzorowi" - informowaliśmy w recenzji "Shreka". Spektakl oglądać można w piątek 6 grudnia o godz. 11, w sobotę 7 grudnia o godz. 12 i 19 i w niedziele 8 grudnia o godz. 17. Cena biletu 60, 80 i 100 zł (normalny) oraz 40, 45 i 60 zł (ulgowy).

Z kolei na Scenie Kameralnej dzień świętego Mikołaja przywitać można z "Tuwimem dla dzieci" - kolorową, radosną bajką opartą na wierszach Juliana Tuwima. "Aktorzy Muzycznego z miejsca łapią z dziećmi dobry kontakt. Okazuje się, że - wbrew obawom - dzieci dobrze obeznane są z klasyką polskiej poezji, mają sporą wiedzę, dobrze rozumieją spektakl i bardzo aktywnie w nim uczestniczą" - wspomnieliśmy w recenzji przedstawienia. Spektakl pokazany zostanie 6 grudnia o godz. 9 rano. Cena biletu 45 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).

Jeśli komuś atrakcji teatralnych w Muzycznym mało, o godz. 17 w Nowej Scenie może obejrzeć "Pinokia" - kolorowe, roztańczone, pełne fantazji widowisko z ciekawymi piosenkami. Spektakl niedawno wznowiono po kilku latach nieobecności na afiszu. Cena biletu 50 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy).

- Podobnie jak w ubiegłych latach przed każdym mikołajkowym spektaklem z dziećmi spotkają się policjanci z Komendy Miejskiej w Gdyni, którzy powiedzą im, dlaczego należy stosować znaczki odblaskowe na ubraniach i plecakach. Każe dziecko otrzyma taki znaczek. Po przedstawieniach do dzieci wyjdą aktorzy w kostiumach ze spektakli, więc będzie okazja zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - mówi Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego w Gdyni.

Miejski Teatr Miniatura
Mikołajki w Miniaturze przywitać można z "Brzydkim kaczątkiem". "Największą wartością spektaklu nie są przejmujące losy Brzydkiego Kaczątka, porzuconego odmieńca, który odnajduje swoją tożsamość i okazuje się pięknym łabędziem, a pokazanie mechanizmu, jakim rządzi się teatr. Nie ma teatralnej iluzji - widzowie obserwują, jak na ich oczach stwarza się każda scena, jak aktorzy ustawiają figurki umocowane na drucie i je animują, jak budują każdy z efektów za pomocą m.in. teatru cienia, czy poprzez animowanie lalek" - przeczytać można w naszej recenzji "Brzydkiego Kaczątka". Okazje, by obejrzeć bajkę, która wygląda jak film animowany i tworzy się na naszych oczach, będą 6 grudnia dwie - o godz 10 i 12. Spektakl obejrzeć można również w sobotę 7 grudnia (godz. 12) i niedzielę 8 grudnia (godz. 17). Cena biletu 20 zł.

Miniatura pamięta też o najmłodszych widzach. 8 grudnia na Scenie Kameralnej o godz. 15 pokazany zostanie spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lata - "Afrykańska przygoda". "Ta urocza, półgodzinna bajka ma wyraźny wymiar edukacyjny. Chłopiec poznaje obcy sobie świat, jest odważny, ciekawski, nawet jeśli przerazi go wielkość żyrafy, zaraz chętnie ją pogłaszcze i zacznie się z nią bawić. Gdy nie udaje mu się wspiąć na palmę, śmieje się zamiast płakać" - pisaliśmy w recenzji spektaklu. Cena biletu 18 zł.

- Poza naszymi spektaklami w Teatrze Miniatura 6 grudnia odbędzie się koncert charytatywny "Uśmiech pod choinkę", organizowany przez Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne. Podczas koncertu będą licytowane cegiełki oraz przedmioty podarowane przez polskich artystów, a dochód z licytacji zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia do oddziałów dziecięcych w gdańskich szpitalach - dodaje Agnieszka Kochanowska z Teatru Miniatura.

Teatr Wybrzeże
Na Dużej Scenie pokazana zostanie bardzo udana "Arabela" - zabawna komedia dla dzieci i ich rodziców, przeniesie do magicznego świata złego Rumburaka i pięknej Arabeli, w którym nie zabraknie multimediów. "Zwariowana bajka, pełna odniesień do reklam (zaklęcia Rumburaka w klatce), PRL-owskiej kinematografii ("Przyjaciel wesołego diabła"), czy kiczowatych bajek dla dzieci ("Małe Kucyki Pony") stanowi doskonałą rozrywkę dla całej rodziny" - pialiśmy w recenzji spektaklu. Spektakl prezentowany będzie 6, 7 i 8 grudnia o godz. 16. Cena biletu 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

Teatr Miejski
Podobnie jak Wybrzeże, Miejski również przypomni młodym widzom swoją jedyną propozycję dla dzieci - monumentalną inscenizację "Królowa Śniegu" z pięknymi kostiumami. "Ale małego (i nie tylko) widza uwodzi się w tym spektaklu kilkakrotnie. Ogromne wrażenie na dzieciach od pierwszych chwil robią efektowne projekcje wideo, prezentowane na imitującej lodowe królestwo scenografii" - przeczytamy w naszej recenzji "Królowej Śniegu". Spektakl prezentowany będzie od środy do piątku, 4-6 grudnia, o godz. 11. Cena biletu 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy). Oraz w sobotę i niedzielę, 7 grudnia (godz. 16) i 8 grudnia (godz. 12) - bilety normalne w cenie 40 zł, a ulgowe w cenie 27 zł.

Teatr na Plaży
Scena przy sopockiej plaży zaprasza młodych widzów w niedzielę 8 grudnia o godz. 11 na bajkę "O niesfornym koziołku" Teatru Rozmaitości Adama Gromadzkiego. Koziołek bez wiedzy rodziców wymyka się z domu, myśląc iż: "nic wielkiego się nie stanie, gdy się przejdę przed śniadaniem". Spotykają go różne, także niebezpieczne przygody. Cena biletu 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Teatr w Blokowisku
Niedzielne popołudnie spędzić można z "Mikołajem z Chylońskiej Górki" Teatru Niewielkiego Zbigniewa Szredera. Spektakl przywołuje zdarzenie, które miało miejsce ok. 300 lat temu, kiedy to patron znad chylońskiego potoku ukazał się mieszkańcom. Spektakl prezentowany będzie w Teatrze w Blokowisku (Plama GAK) o godz. 17. Cena biletu 8 zł.

Miejsca

Opinie (10) 2 zablokowane

 • Boże! (3)

  Jakie drogie bilety!!!! Nie stać mnie, żeby pójść gdziekolwiek z dziećmi(dwoje)!

  • 14 2

  • OKSIR CIEPLEWO

   Tu mikołajki są za darmo(przedstawienie) wcześniejsza rezerwacja polecam

   • 1 0

  • Drogo tylko w Muzycznym (1)

   reszta w normie. Nie da się mieć biletów za 5 zł, ale ponad 200 zł za rodzinne wyjście to paranoja.

   • 4 1

   • TM

    ale patrząc na to co dostajesz za te pieniądze to i w muzycznym nie jest koszmarnie drogo.
    Na dużej scenie drożej ale na małej to chyba ożna za mniejsze pieniądze coś zobaczyć.

    • 0 0

 • Teatr Blokowisko uwielbiam :)

  Milo, tanio i z poduszkami..

  • 0 0

 • Kopciuszek (1)

  Ja z kolei zabieram dzieci na Kopciuszka do Centrum Kultury na Łowicką.

  • 2 0

  • Kopciuszek

   wyjątkowo marny spektakl... nie polecam.
   kiepskie stroje, kiepska scenografia, kiepski pomysł :/

   • 0 0

 • A w operze bałtyckiej nic !!! Nic dla dzieci już od kilku lat !

  • 0 0

 • mikołajki (1)

  a w operze bałtyckiej są mikołajki dla dzieci
  w zeszłym roku były tłumy - chętnych więcej niż wejściówek

  • 0 0

  • mikołajki?????????

   Kto o tym wiedział? jak mam sie tam dostać?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

wystawa

Trend Book 2022

wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywa się w:

 

Najczęściej czytane