• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdyńskie opowieści z dreszczykiem

Biblioteka Wiedzy zaprasza na opowieści z dreszczykiem ujęte w wykład pt.: "Zjawy, ogniki, dreszcze - gdyńskie historie". Paranormalną prelekcję wygłosi Michał Miegoń.

sie 31

środa, godz. 11:00

bilety 15 zł
ulgowy 13 zł
wrz 3

sobota, godz. 11:00

Gdańsk, Plac Wybickiego przy...
bilety 19 zł
ulgowy 10 zł
Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141), ale będzie go można wysłuchać także on-line - na Facebooku Biblioteki Gdynia.

Począwszy od legend o błędnych ognikach, a skończywszy na mrożących krew w żyłach historiach o zjawach w okolicach dawnych cmentarzysk - Gdynia przyciąga miłośników tego, co paranormalne i nieznane. Przekazywane z pokolenia na pokolenie historie o wizycie UFO w gdyńskim porcie do dziś inspirują autorów książek i artystów. Nawiedzone wille wciąż są odwiedzane przez badaczy innych wymiarów.

Dlaczego Gdynia jest wyjątkowym miastem pod względem paranormalnych zjawisk w skali krajowej? Które z miejskich legend można łatwo podważyć? Które zaś mają w sobie ziarnko prawdy lub dzięki relacjom świadków są omawiane wśród zagranicznych naukowców? Przygotujcie się na opowieści z dreszczykiem!
Wykład poprowadzi Michał Miegoń - przewodnik i animator kultury, pracownik Muzeum Miasta Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Autor cyklu publikacji "Paranormalna Gdynia", które ukazywały się w latach 2017-2018 w Kurierze Gdyńskim.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na spotkanie obowiązują zapisy:
- mailowe: wiedza@bibliotekagdynia.pl
- telefoniczne: 55 622-09-00
- osobiście w filii

Fot. Archiwum Dziennika Bałtyckiego. Art. z 24 sierpnia 2006 r.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?