• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdynia NOCĄ i nie tylko

Autorem kolejnej wystawy jest Oskar Lewiński - rodowity gdynianin z wyżu demograficznego lat siedemdziesiątych. Chwytał się w życiu wielu różnych pasji, z których fotografia trzyma obecnie najmocniej. Obok pracy zawodowej jako inżynier w jednej z dużych gdyńskich firm wolny czas w dużej mierze wypełnia bieganie z aparatem.

2 lutego - 17 marca 2024

Gdańsk, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny

18 stycznia - 31 marca 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jego pierwsze zapamiętane zetknięcie z fotografią miało miejsce w wieku kilkunastu lat, kiedy to z kolegą z wieżowca obok wywoływali potajemnie w łazience przeróżne, głównie cenzurowane zdjęcia z kolorowych gazet. Od dzieciństwa interesował się optyką, astronomią, światłem skupionym. Zawsze chciał sięgnąć wzrokiem i światłem jak najdalej w górę.

Obecna przygoda z fotografią trwa od kilku lat. Zainteresowanie fotografią nocturna zrodziło się w Duisburgu w Niemczech, gdzie bohater wystawy miał okazję mieszkać przez kilka lat. Podpatrywał tam w wolnym czasie kunszt fotografów fotografujących nocą Landschaftspark Duisburg nieczynną hutę zamienioną na oazę kultury industrialnej. Z połączenia nocy i stalowych potworów zrodziło się na rodzimym gdyńskim gruncie zamiłowanie do uwieczniania stoczniowo-portowej infrastruktury, a już w ogóle najchętniej w połączeniu z elementami astro jak to sam nazywa tzw. astroindustriale.

Nieobcą Oskarowi jest również fotografia dzienna, zwłaszcza kadry w złotych godzinach, ukazujące ulotne i niepowtarzalne chwile z pobliskich plaż czy innych znanych miejsc w Gdyni. Fascynuje go także czysty pejzaż miejski. Do jednych z ulubionych tematów fotografii należą zjawiska pogodowe.

Do tej pory, Oskar Lewiński uczestniczył w trzech wystawach zbiorowych (2 edycje Gdyni Fotogenicznej oraz Wystawa zbiorowa Igers Kaszuby). Ekspozycja w Rivierze Sztuki jest jego pierwszą indywidualną wystawą. Nosi tytuł Gdynia NOCĄ i nie tylko.

Opinie

Sprawdź się

Pierwotna nazwa dzisiejszego Teatru Miejskiego w Gdyni to...?

 

Najczęściej czytane