• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańszczanki w działaniu. Kultura obywatelska kobiet aktywnych w życiu publicznym

Czym jest kobieca kultura obywatelska? Jakie są praktyczne przejawy aktywności obywatelskiej animowanej i realizowanej przez kobiety? Czym się charakteryzuje kobiecy aktywizm, co łączy, a co dzieli kobiety aktywne w życiu publicznym? Jakim zmianom w ostatnich latach w obliczu pandemii czy kryzysu uchodźczego ulega ten aktywizm? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w ramach debaty Gdańszczanki w działaniu. Kultura obywatelska kobiet aktywnych w życiu publicznym, która rozpocznie się 24 maja 2022 o godz. 18 w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Debata skierowana jest do aktywistów i aktywistek społecznych, ale także wszystkich zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem badań naukowych w aktywności społecznej, w tym np. działaniach edukacyjnych czy kulturowych. Otwarta jest na różne środowiska i różne grupy wiekowe, zarówno osoby, które chcą się czegoś dowiedzieć, jak i te, które chciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami. Udział w debacie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Debatę będą moderować redaktorka i redaktor książki podsumowującej projekt badawczy poświęcony aktywności obywatelskiej gdańszczanek dr Karolina Ciechorska-Kulesza i dr Krzysztof Stachura z Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą UG, a w debacie wezmą udział współautorzy i współautorki książki, w tym między innymi: dr Magdalena Muszel, dr Agnieszka Bednarek-Bohdziewicz i dr Piotr Zbieranek.

Spotkanie stanowi pierwszą z serii czterech debat poświęconych charakterystyce aktywności społecznej gdańszczanek, jakie odbędą się w kolejnych miesiącach w @ratuszkultury. Równolegle odbywać się będą również debaty poświęcone aktywności mieszkanek Pomorza w różnych miejscowościach Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje na temat debat już wkrótce na stronach organizatorów: www.instytutkaszubski.pl oraz www.wns.ug.edu.pl/centrum-kultury, a także partnerów medialnych: Gazetę Wyborczą Trójmiasto oraz portal Gdańsk.pl

Projekt dofinansowany ze środków miasta Gdańska

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jan Paweł II odbył osiem podróży apostolskich do Polski. Ile razy odwiedził Trójmiasto?

 

Najczęściej czytane