stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Spotkania z Reportażem

Gdańsk długo czekał na pogłębione rozmowy o reportażu jako gatunku oraz o tym, jakie są tajniki jego powstawiania.

kwi 18

sobota, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 22-24

piątek - niedziela

Gdańsk, ECS, IKM
W listopadzie 2019 roku w ramach współpracy z OTWARTYM IKM wystartował cykl rozmów o reportażu. 9 marca 2020 roku odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu.

Trzecie spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w gdańskim IKM przy ul. Dług Targ 39/40 i będzie dotyczyło książki Olgi Wiechnik "Posełki. Osiem pierwszych kobiet". Spotkanie z autorką poprowadzi Stasia Budzisz.

Książka Olgi Wiechnik opowiada o pierwszych ośmiu kobietach, które działały w swoich własnych sprawach. 101 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze a do Sejmu Ustawodawczego weszło 442 mężczyzn i 8 kobiet, o których dziś prawie nikt nie pamięta. Nie mają swoich ulic, poników, nie zapisały się na kartkach podręczników do historii. Nie do końca wiedziano nawet jak je nazwać: posełkami, posłankami czy poślicami.

Rozmowa będzie dotyczyła między innymi kobiecego punktu widzenia, pracy nad tematami społecznymi w patriarchalnych społecznościach. I polityki, kobiecej w niej roli nie tylko z historycznego punktu widzenia. Oraz pytania: dlaczego nadal kobiety muszą walczyć.

Cykl Gdańskich Spotkań z Reportażem skierowany jest do osób interesujących się tym gatunkiem literackim, światem i zmianami, które w nim zachodzą oraz tym, na czym polega praca reportera.

Cykl organizowany jest we współpracy z: Instytutem Kultury Miejskiej, Wydawnictwem Poznańskim oraz Fundacją VERDA.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?