• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańskie Kawiarnie Jazzowe: GPS (1 opinia)

maj 2

czwartek, godz. 18:00 - 21:00

Gdynia,
bilety 10 zł
maj 8-12

środa - niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
skład:
Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, klarnet basowy
Piotr Kułakowski - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście



GPS proponuje szeroki stylistycznie program o bardzo różnorodnym brzmieniu przez wykorzystanie przez solistę dwóch instrumentów o różnej barwie.Będą więc ciepło brzmiące ballady grane przez klarnet basowy jak i utwory dynamiczne, brzmiące ostro z solówkami saksofonu.

Zespół nawiązuje do klasyki gatunku ( trio z saksofonem tenorowym, bez instrumentu harmonicznego) takich mistrzów jak Sonny Rolins czy Dexter Gordon. Duże doświadczenie trójki muzyków zdobyte podczas koncertów w różnych składach z czołowymi muzykami, daje nam gwarancje niezapomnianych muzycznych wrażeń.

W przygotowaniu jest płyta , która wyjdzie niebawem i będzie ciekawą propozycją na rynku muzycznym.


Informacje o artystach:

TOMASZ GRZEGORSKI jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. W roku 1998, wraz z zespołem Parnas Jazz Quintet zostaje laureatem 1-go miejsca na festiwalach: Jazz Juniors, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, oraz 2-go miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach.

W 1999 r. rozpoczyna współpracę z Jerzym Małkiem z którego kwintetem zdobywa 1miejsce na festiwalach: Jazz Juniors '99, Pomorska Jesień Jazzowa'99, oraz Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni 2000. Jest również laureatem3-go miejsca Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie '03.

W 2005 roku został zaproszony przez światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy do swojego zespołu Nigel Kennedy International Quintet z którym to zagrał koncerty na całym świecie: w
Australii, Austrii, Chinach, Czechach, Francji, Japonii, Korei Płd, Libanie, Norwegii, Palestynie, Szwajcarii, Szwecji i Ukrainie.

Współpracował i nagrywał między innymi z: Januszem Muniakiem, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Bałatą, Andrzejem Cudzichem, Wojciechem Groborzem, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Kułakowskim, Jarosławem Śmietaną,słowackim triem Nothing But Swing, Josef "Dodo" Sosoka Jazz Family oraz kubańskim trębaczem Lazaro Cruz'em. Występował na wielu festiwalach w kraju jak i zagranicą min.:Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą,Sopot Molo Jazz Festiwal, Jazz na Starówce,Świdnik Jazz Festiwal,Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu,Komeda Jazz Festiwal, Kaunas Jazz Festival(Litwa), Swing White Nights (St.Petersgurg,Rosja), Jazz pod Hradom (Słowacja), Leverkusen Jazztage (Niemcy), Hague Jazz Festival (Holandia) i wielu innych. Obecnie współpracuje z: Jerzym Małkiem, big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, sekstetem J.Muniaka oraz Nigel'em Kennedy'm.


PIOTR KUŁAKOWSKI - kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach wydz. Jazz i Muz. Rozrywkowa w klasie J.Niedzieli. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet z którym zajął I Miejsce w: VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2003, oraz nagrodę dla najlepszego zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni 2003. Ma za sobą również sukcesy z Big Bandem PAP w Słupsku, z którym zdobył I Miejsce "cum laude" na 53 Europejskim Festiwalu Młodych Muzyków w Neerpelt w Belgii 2005 oraz III Miejsce na X Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu 2005.

Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami: Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski, Jacek Pelc, Leszek Żądło, Kazimierz Jonkisz, Dominik Bukowski i muzykami niemieckimi: Rolf Zielke, Christian Knocie, Ulli Orth Michael Kullick oraz ze światowej sławy amerykańskim trębaczem EDDIE HENDERSONEM.

Koncertował w wielu czołowych klubach jazzowych w Polsce, Niemczech i Holandii, oraz był uczestnikiem wielu festiwalu muzycznych w Polsce.


TOMASZ SOWIŃSKI
(www.tomeksowinski.com)

Urodzony 17 września 1970 roku w Rzeszowie. Od najmłodszych lat otoczony był muzyką (ojciec Ludwik Sowiński- oboista). Od 7 roku życia pobierał lekcje perkusji i fortepianu. Ukończył liceum muzyczne w Rzeszowie (1989 rok) oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku (1995 rok) w klasie perkusji. Po ukończeniu studiów jego zainteresowania podążyły w kierunku muzyki jazzowej.

W 1998 roku los zetknął go z Maciejem Sikałą, w którego zespole zdobywał doświadczenie jazzowe. W latach 1998-2007 był członkiem formacji: Maciej Sikała Trio i Quartet ,Wojciech Staroniewicz - Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Maciej Sikała- Piotr Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet.Występował także z: Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Piotrem Cieślikowskim, zespołem Miłość.

Obecnie występuje również z: Irek Wojtczak Quartet, Piotr Mania Trio, Przemek Dyakowski Quintet.Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku.W grudniu 2006 roku nakładem firmy Nottwo ukazała się jego autorska płyta (Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group- Illustration), która jest zwieńczeniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych oraz próbą własnej wypowiedzi muzycznej. Do płyty tej zaprosił muzyków trójmiejskich i nie tylko, z którymi, oprócz muzyki, wiąże go wielka przyjaźń.

Opinie (1)

  • tylko ta winda jest tak daleko...

    fajnie, ze robia tam koncerty tylko ze to jest w totalnej d...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Skąd według legendy wzięła się nazwa ulicy Żabi Kruk?