stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańskie Dni Sąsiadów: Podwieczorek sąsiedzki

Wydarzenie w ramach

Pracownicy i przyjaciele Instytutu Kultury Miejskiej zapraszają na koncert, warsztaty i łakocie w ramach 11. edycji Gdańskich Dni Sąsiadów. Dołączcie do nas 7 czerwca o godz. 18.00. Koncert Široko (Czechy), warsztaty dziergania na palcach i kulinarne.

Wstęp: własnoręcznie wykonana potrawa

PROGRAM:

- Široko - zespół country z Wschodnich Czech. Gra amerykańskie piosenki z XIX, XX i XXI wieku w języku czeskim. Inspiruje się dźwiękiem kolei, stromymi skałami, nocnymi autostradami i solą morską. Można posłuchać: https://bandzone.cz/siroko

Skład: Jana Tománková - ukulele, wokal / Tomáš Haimann - gitara
Filip Tománek - instrumenty perkusyjne

- Dolina Bawole Serce - Warsztaty dziergania na palcach
Podczas warsztatów będziemy wyplatać z pozyskanej "z odzysku" włóczki małą myjkę, naszyjnik, lub ocieplacz na kubek. Każda z osób uczestniczących będzie mogła nauczyć się dwóch podstawowych ściegów i wydziergać wybraną formę. Włóczkę do dziergania, będziemy pozyskiwać ze zużytych T-shirtów (koszulek).

Jeśli masz stary, nieużywany T-shirt, koniecznie przynieś go ze sobą. Podczas warsztatu dowiesz się, jak zamienić go w coś potrzebnego. Dostępne będą także włóczki nowe, jednak pochodzące z recyklingu polskich dzianin.

Dolina Bawole Serce znajduje się w południowej Polsce, u stóp beskidzkiego Klimczoka. Jest miejscem spotkania człowieka z naturą, edukacji ekologicznej, ogrodniczej, warsztatów rozwojowych, regeneracji, relaksu i sztuki.

Warsztaty poprowadzi Anna Chęć, która współtworzy Dolinę Bawole Serce i prowadzi warsztatownię "Działaj z Chęcią". Prowadzi zajęcia w duchu zero waste i pokazuje jak wykorzystywać zużyte już przedmioty, które wciąż są cennymi surowcami.
Więcej informacji: www.dolinabawoleserce.pl

Warsztaty kulinarne Speciality české kuchyně

Podczas warsztatów będziemy wspólnie gotować słynne czeskie danie zupę czosnkową (česneková polévka / česnečka).

Na wynos przygotujemy kolejny specjał z Czech- Nakládaný hermelín. To aromatyczny od ziół i przypraw ser w typie camenbert marynowany w oleju. Po dojrzeniu to znakomita przekąska np. do piwa. Zgodnie z duchem zero/less waste przygotujemy go w wielorazowych słoikach.

Osoby uczestniczące proszone są o przyniesienie słoiczków o pojemności 0,2 l.

Judyta Warzecha-Grzymała - prowadzi małą wegetariańską firmę cateringową. Stara się maksymalnie wykorzystywać produkty, gotując z sezonowych warzyw i owoców. W ramach Kolektywu Samo Dobro prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazując jak smacznie jeść, bazując na produktach wegetariańskich.

Czym są Gdańskie Dni Sąsiadów?

Przez miesiąc zachęcamy mieszkańców i mieszkanki do spotkań z sąsiadami i sąsiadkami po to, by porozmawiać, lepiej się poznać, poczęstować domowymi wypiekami. Jest to świetna okazja do nawiązania bliższych relacji z osobami, które mijamy codziennie, na klatce, w sklepie osiedlowym czy windzie. W ramach projektu przygotowywane są festyny, konkursy i zabawy, ale gdańscy organizatorzy podkreślają, że najważniejsze są nieformalne spotkania sąsiedzkie.

Idea Dnia Sąsiadów narodziła się w Paryżu w 1999 r. Instytut Kultury Miejskiej i Urząd Miejski w Gdańsku pod szyldem Gdańskie Dni Sąsiadów organizuje je po raz 11.

Tegoroczna akcja w Gdańsku trwa od 31 maja do 30 czerwca.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

własnoręcznie wykonana potrawa

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?