stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Biennale Sztuki

Gdańskie Biennale Sztuki 2020 zagości w Gdańskiej Galerii Miejskiej już po raz szósty. Ideą biennale jest jednak przede wszystkim uchwycenie najnowszych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez rodzimych artystów. Jest to również odpowiedź na potrzebę środowiska pomorskich artystów dotyczącej możliwości cyklicznej i szerokiej prezentacji najnowszych prac

lis 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
Wasze zgłoszenia przyjmujemy od 30 czerwca do 30 września 2020r. Zgłoszeń w konkursie należy dokonywać w formie pisemnej na adres korespondencji Organizatora: Gdańska Galeria Miejska ul. Szeroka 34/35-37 80-835 Gdańsk, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biennale2020@ggm.gda.pl.

Regulamin konkursu, w którym znajdziecie wszystkie ważne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie GGM:
www.ggm.gda.pl/pl,0,0,2268,Gdanskie_Biennale_Sztuki_2020,0,0,index.php

W tym roku po raz pierwszy prace wybrane przez radę ekspercką z pośród nadesłanych zgłoszeń, zostaną zaprezentowane w trzech oddziałach GGM czyli w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 na ul. Piwnej 27/29, Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 na ul Powroźniczej 13/15 i Gdańskiej Galerii Güntera Grassa na ul. Szerokiej 37. W związku z tym w konkursie będzie mogła wziąć udział jeszcze większa liczba artystów niż do tej pory. Biennale to okazja aby zaprezentować jednocześnie twórczość kilkudziesięciu artystów mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Ta twórcza konfrontacja różnych postaw artystycznych, technik a także reprezentantów różnych pokoleń ma w założeniu ożywienie oraz integrację środowiska twórców. Tak duże spektrum prezentacji najnowszych, najczęściej premierowych prac jest też doskonałą okazją do uchwycenia najświeższych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez pomorskich artystów. Warto również zaznaczyć ogromne zainteresowanie widzów które obserwowaliśmy przy poprzednich edycjach Biennale. Wspomniana już szeroko rozumiana różnorodność prezentowanych dzieł przekłada się także na zróżnicowanie odbiorców odwiedzających konkursową wystawę.

Spośród finalistów Gdańskiego Biennale Sztuki 2020 ogólnopolskie jury wyłoni zwycięzców szóstej edycji. Organizator - Gdańska Galeria Miejska przygotowała nagrodę w formie pieniężnej. Już po raz trzeci przyznana będzie również pieniężna Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej, odwiedzający będą mogli głosować na artystę, który otrzyma "Nagrodę Publiczności".

Dotychczasowi laureaci Grand Prix konkursu to: w roku 2010 Dorota Nieznalska, w 2012 Elvin Flamingo, w 2014 Zuza Golińska, w 2016 Martyna Jastrzębska, natomiast w ostatniej edycji, w roku 2018 Agnieszka Piasecka.

Zasady i terminy przyjmowania zgłoszeń zawarte są w regulaminie GBS 2020.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?