• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdański Salon Kulturalny | Michał Ciesielski solo- Racing Thoughts

Serdecznie zapraszamy 23 czerwca o godz. 16.00 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na kolejny koncert z cyklu Gdański Salon Kulturalny. Tym razem wystąpi przed Państwem Michał Ciesielski ze swoim solowym projektem Racing Thoughts.

sie 1

czwartek, godz. 19:30

Gdańsk, Jasień, Staw Wróbla
Wstęp wolny
lis 20

środa, godz. 19:30

bilety 70 - 210 zł
Kup bilet
Jak pisze sam artysta: `Racing Thoughts to program będący muzycznym, osobistym podsumowaniem mojego pobytu w Chinach w latach 2018-2022. Jest naturalną konsekwencją muzycznych przyjaźni, które tam zawarłem, wpływu poznanych tam wspaniałych barwnych osób na moje życie i na to, jak postrzegam muzykę. Te utwory, stosunkowo luźno powiązane ze sobą są zbiorem muzycznych pomysłów, które uczepiły się mnie niejako w międzyczasie, podczas pracy nad innymi projektami właśnie z tymi inspirującymi osobami. Uznałem je z czasem za kartki z kalendarza trafnie podsumowujące moją muzyczną drogę przez Chiny oraz za miniaturki na tyle zgrabne, mam nadzieję, że warte podzielenia się ze słuchaczami.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Na koncercie zabrzmią również utwory ze starszych albumów artysty i nie tylko! Michał Ciesielski to Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy pochodzący z Gdańska. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności kompozycja jazzowa (w klasie prof. Leszka Kułakowskiego) oraz specjalności fortepian jazzowy (w klasie prof. Włodzimierza Nahornego oraz dr. Sławomira Jaskułke). Obecnie pedagog tejże uczelni. Michał Ciesielski jest liderem Trójmiejskiego tria Confusion Project, solistą oraz aranżerem i sidemanem licznych projektów. Michał ma na koncie 4 płyty studyjne oraz 2 płyty live z Confusion Project, a także 3 płyty solowe Between Black & White(2013), Share Location (2019) oraz Racing Thoughts(2023). Premiera Share Location miała miejsce jako support przed występem Hiromi w Gdańsku w październiku 2019 roku. Koncertował w wielu krajach Europy i Azji: Niemcy, Holandia, Szwecja, Litwa, Włochy, Wielka Brytania, Rosja, Kazachstan, Chiny, Mongolia, Wietnam. W 2023 roku wraz z wokalistką Simoną De Rosą odbył trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Miami, Waszyngton) W latach 2018 2022 Michał wykładał fortepian jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy i intensywnie koncertował głównie w Chinach, w tym w takich miejscach jak: Taihu Jazz Festival, Tsinghua World Music Festival, Meeting Jazz Festival, Blue Note Beijing czy Blue Note Shanghai, a także Jazz At The Lincoln Center Shangahi. Wielokrotnie współpracował z fundacją Jazz Po Polsku grając koncerty autorskie oraz promujące polski jazz w Chinach (w tym trzy trasy po Chinach z Confusion Project w 2019 i 2023 i 2924 roku) . Od 2022 roku jest kierownikiem artystycznym oraz kompozytorem projektu European Jazz Encounters in China, organizowanym przez liczne Europejskie instytucje kultury w Chinach, promującym Europejską i Chińską muzykę ludową i jaz- zową. Obecnie jest pedagogiem na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz czynnym członkiem polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej.

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ
WSTĘP WOLNY

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?