• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdański Kwartet Akordeonowy | Od klasyki do rozrywki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z czterema akordeonami do Oliwskiego Ratusza Kultury! W programie m.in. "Humoreska" Dworzaka, "Taniec z szablami" Chaczaturiana, tanga Astora Piazzolli, muzyka z musicali "Skrzypek na dachu" i "West Side Story", a także słynne standardy jazzowe i muzyka filmowa.

Akordeon przeżywa swoisty renesans. Instrument kiedyś kojarzony jedynie z muzyką biesiadną wdarł się na salony i obecnie jest częstym bywalcem największych festiwali muzycznych na całym świecie. Dzięki ogromnym możliwościom instrumentu, akordeoniści wykonują dziś muzykę dawną, współczesną, a także jazzową.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Gdański Kwartet Akordeonowy - zespół złożony z 4 akordeonistów młodego pokolenia związanych trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Akordeoniści są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Repertuar zespołu to synteza zainteresowań muzycznych czworga akordeonistów. Głównym powodem powstania zespołu było zamiłowanie do muzyki kameralnej oraz chęć prezentacji publiczności możliwości czterech akordeonów.

Wystąpią:

Paweł Wiśniewski
 - student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktywnie koncertujący jako solista i kameralista. Interesuje się polską muzyką ludową, współpracuje z wieloma zespołami prezentującymi właśnie ten rodzaj muzyki.

Paweł Ratajek - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, swobodnie czuje się zarówno w barokowych transkrypcjach, muzyce współczesnej a także tej improwizowanej, sam również komponuje. Obok działalności koncertowej uczy gry na akordeonie młode pokolenie.

Wojciech Ulanowski - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Instrumentalnym, obecnie student 2 roku studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa na którym zgłębia tajniki akordeonu w jazzie. Lider zespołu Wojtek Ulanowski Quartet, zespół gra autorską muzykę Wojtka.

Maciej Kacprzak - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Szczególne miejsce w jego muzycznych zainteresowaniach zajmuje muzyka klezmerska stąd występy na Bałtyckich Dniach Kultury Żydowskiej, Biografiach Gdańskich czy festiwalu kultury żydowskiej Zbliżenia.

 

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W 2018 roku powołano Pomorską Nagrodę Literacką dla twórców związanych czynnie z Pomorzem oraz tych, którzy piszą o naszym regionie. Jaką nazwę nosi ta nagroda?