stat
Impreza już się odbyła

Gdański Festiwal Muzyczny 2010: Orkiestra Ermitage'u

Wydarzenie w ramach

kwi 13-17

środa - niedziela, godz. 17:30

Gdańsk
bilety 30 - 150 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa na Ołowiance

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert kameralny
Fryderyk Chopin - Inspiracje i tradycja
Gdański Festiwal Muzyczny 2010

Wystąpią:
Orkiestra Ermitage'u - Camerata St. Petersburg (Rosja)
Vladimir Onufriev - dyrygent

W programie:
M. GLINKA - Uwertura D-dur
M. GLINKA - Valse-fantaisie h-moll
P. CZAJKOWSKI - IV Suita G-dur " Mozartiana"
I. STRAWIŃSKI - Pulchinella
S. PROKOFIEW - I Symfonia D-dur op.25 ( Symfonia klasyczna)

THE STATE HERMITAGE ORCHESTRA - "ST PETERSBURG CAMERATA"
Powstała w roku 1989, kiedy to ówczesne Konserwatorium w Leningradzie zaprosiło światowej sławy dyrygenta Sauliusa Sondeckisa do pracy z orkiestrą studencką. Od razu przyjęto nazwę St-Petersburg Camerata, a przygotowanie Mesjasza Haendla spowodowało, że zespół stał się jednym z najpopularniejszych tego typu w Rosji. Zalety orkiestry docenili także gościnni dyrygenci jak Yehudi Menuhin, Vladimir Spivakov, Valery Gergiev, Krzysztof Penderecki oraz jury Międzynarodowego Konkursu Fundacji Herberta von Karajana, które przyznało orkiestrze złoty medal.

W roku 1991 dyrektor Ermitażu zaproponował orkiestrze regularne koncerty w muzeum, a w roku 1994 przyznano jej unikalny status oficjalnej orkiestry tego jednego z najsłynniejszych muzeów świata. W ciągu 20 lat istnienia The State Hermitage Orchestra "St-Petersburg Camerata" dała blisko 3000 koncertów w Rosji i na świecie. Nagrała 30 CD oraz DVD dla takich wytwórni jak m.in. Sony Classical i DECCA. Występowali z nią soliści tej miary co m.in. Natalia Gutman, Ivan Monigetti, Vladimir Krajniev, Igor Oistrakh, Katia Ricciarelli, Elena Obrazcova, Sergiei Nakoriakov, Roberto Alagna, Renée Fleming...

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Od Baroku do muzyki XXI wieku. Od opery, muzyki symfonicznej po jazz i muzykę filmową. St-Petersburg Camerata posiada własne, niepowtarzalne brzmienie i często określana jest mianem orkiestry wirtuozów. Każdy z muzyków jest mistrzem w swojej specjalności.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane