• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Jesień Pianistyczna: Tomasz Ritter (1 opinia)

Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym. 6 listopada zapraszamy na koncert inauguracyjny.

lip 29

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 99 - 299 zł
lis 14

wtorek, godz. 19:00

bilety 115 - 165 zł
Kup bilet
Tomasz Ritter - laureat 1 nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Urodzony 21 stycznia 1995 r., student Moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasach Michaiła Voskresienskiego (fortepian), Marii Uspienskiej (klawesyn) i Alexeia Lubimova (fortepian historyczny). Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. u Victora Merzhanova, Tatiany Shebanovej, Avedisa Kouyoumdjiana, Iana Hobsona i Pavla Gililova. Zdobywał też doświadczenie z zakresu gry na instrumentach dawnych, współpracując z budowniczym fortepianów Petrem Šeflem oraz na kursach u Johannesa Sonnleitnera, Alexeia Lubimova, Malcolma Bilsona, Andreasa Staiera i Tobiasa Kocha. W 2011 r. został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy. Rok później otrzymał tytuł Laureata Estrady Młodych 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. We wrześniu 2018 roku został zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Koncertował w wielu krajach Europy, także w Rosji i Japonii. Grał pod batutą takich dyrygentów, jak: Łukasz Borowicz, Ian Hobson, Jerzy Maksymiuk, Jan Stanienda, Jakub Chrenowicz. Współpracował m.in. z Kvarteto Martinů, Stradivari Quartett, śpiewaczką Eleną Zolotovą, flecistą Benedekiem Csalogiem. W 2014 r. ukazała się płyta pianisty z utworami Bacha, Beethovena, Szymanowskiego i Ginastery (Polskie Nagrania).

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie (1)

  • Pamiętam, że kiedy kilka lat temu na historycznym fortepianie zagrał Tobias Koch, publiczności została przedstawiona nie tylko sylwetka wykonawcy, ale przede wszystkim instrument. Podczas tego rodzaju koncertów powinno być to zasadą. Krótki opis instrumentu powinien też znaleźć się w programie.

    Oczywiście podczas koncertu nie zabrakło zwyczajowej rozrywki w postaci skrzypienia krzeseł i rzucania numerkami do szatni.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?