• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Jesień Pianistyczna: Ingolf Wunder

Gdańska Jesień Pianistyczna" jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym. Wśród gości, którzy od 6 do 23 listopada pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej znajdują się światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zapraszamy na koncert Ingolfa Wundera.

maj 29

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
lis 14

wtorek, godz. 19:00

bilety 115 - 165 zł
Kup bilet
Wystąpi:
Ingolf Wunder (Austria) - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart Sonata KV 332
Ludwig van Beethoven Sonata Appassionata

***
Fryderyk Chopin Nokturny 1,2,3 op. 9
Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja op. 61
Fryderyk Chopin Polonez As-dur op. 53-----

Austriacki pianista Ingolf Wunder był ulubieńcem publiczności na Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2010, gdzie ostatecznie zajął drugie miejsce. Wunder zaczął naukę gry na fortepianie stosunkowo późno, ponieważ jego pierwszym instrumentem były skrzypce, na których uczył się aż przez 10 lat. Po sukcesie na Konkursie Chopinowskim artysta nie tylko często występuje w Polsce, ale także ukończył studia dyrygenckie w Krakowie.

Program recitalu Wundera ma wysmakowaną dramaturgię - prowadzi nas od "niewinnej" , pełnej wdzięku sonaty Mozarta do heroicznego Poloneza As-dur Chopina. Kulminacją pierwszej części będzie pełna namiętności Sonata f-moll op. 57 Beethovena, znana pod pochodzącym od wydawcy, ale bardzo adekwatnym przydomkiem: Appassionaty. A w drugiej części Chopin: najpierw pierwsze opusowane Nokturny, wydane w Paryżu ale prawdopodobnie przynajmniej częściowo skomponowane jeszcze w Polsce - pełne poezji ale i młodzieńczego wzburzenia; potem również poetycki ale i niezwykle wyrafinowany Polonez Fantazja As-dur i na koniec najbardziej chyba znany z polonezów Chopina - wielki Polonez As-dur op. 53.

Opinie

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?