• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Gdańsk dla Muzyki Polskiej: NeoQuartet

Zapraszamy na koncert kameralny w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej, który odbędzie się 9 listopada w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Sali Kameralnej. Wystąpi NeoQuartet, zespół związany z Gdańskiem, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się głównie w nowej muzyce. I tym razem przedstawi program prawdziwie awangardowy: najpierw elektroniczne utwory Piotra Jędrzejczyka (prawykonanie) i Pierre Jodlowskiego, potem kultową Symfonię rytuałów Szalonka.

maj 27-30

piątek - poniedziałek

Gdańsk
bilety 0 - 60 zł
mar'23 14

wtorek, godz. 19:00

bilety 80 - 140 zł
Kup bilet
Wystąpi:
NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce
Paweł Kapica - II skrzypce
Michał Markiewicz - altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Konrad Mielnik - prowadzenie

Program:
Pierre Jodlowski - 60 loops na amplifikowany kwartet i taśmę [10]
Piotr Jędrzejczyk - ŚWIATOWA PREMIERA dzieła gdańskiego kompozytora [12]
Witold Szalonek - Symfonia rytuałów [45]

NeoQuartet to jeden z bardziej zasłużonych, a jednocześnie oryginalnych zespołów kameralnych Gdańska. Założony w 2012 roku zespół od samego początku koncentrował się na zjawiskach muzyki najnowszej, często sięgał po elektronikę, rok temu otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za stworzenie festiwalu NeoArte, w ramach którego są prezentowane najnowsze zjawiska muzyki współczesnej.

Zespół wykonuje zarówno klasykę XX wieku, jak i sięga po utwory awangardowe, a także inspiruje powstawanie nowych kompozycji. Chętnie też wykorzystuje elektronikę, stając się wtedy Neo Electric Quartetem.

W koncercie w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej muzycy przedstawią klasyczne już dzieło jednego z największych eksperymentatorów w dziedzinie wydobycia różnych rodzajów niekonwencjonalnych dźwięków Witolda Szalonka, kompozycję francuskiego kompozytora o polskich korzeniach, lubującego się w efektach elektronicznych obecnie szefującego wrocławskiemu festiwalowi Musica Electronica Nova Pierre Jodlowskiego oraz dokonają prawykonania utworu gdańskiego kompozytora Piotra Jędrzejczyka, również wykorzystującego elektronikę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Z jakim trójmiejskim teatrem związany jest obecnie gdański pisarz Paweł Huelle?