• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk czyta dzieciom

Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami. Niech więc Gdańsk czyta dzieciom!

lis 30

środa, godz. 12:00

Wstęp wolny
gru 3

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny
"Raz w miesiącu - w sobotę lub niedzielę - zapraszamy dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek. Każde spotkanie trwać będzie ok. 50 minut. Po wspólnej lekturze zaprosimy dzieci do krótkiej dyskusji. Chcemy podarować im wolną przestrzeń do zdziwienia i samodzielnego zastanawiania się, a także do wzruszenia i zachwytu. Zależy nam, aby znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Kierujemy się korczakowską zasadą poważania dla dziecka jako istoty myślącej. Następnie odbywać będziemy interaktywne warsztaty. Chcemy bowiem, aby kontakt z książką obrazkową stał się dla dzieci i ich rodziców inspiracją do podjęcia własnej twórczości i pretekstem do zabawy, aby mieli ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła wyobraźni."
Małgorzata Brajner i Piotr Białas

Podczas czwartego spotkania aktorki Teatru Wybrzeże, Magdalena Boć, Małgorzata Brajner, Marta Jankowska oraz Piotr Maszczyk zaprezentują książki:
Kotek Splotek, Rob Scotton (Wydawnictwo VESPER)
Lato Garmanna, Stian Hole (Wydawnictwo FISO)

Na spotkanie szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie odebrać można w księgarniach przyjaznych dzieciom:
•Księgarnia PWN (Korzenna 33/35, Ratusz Staromiejski)
•Księgarnia GWO (Targ Węglowy 1, budynek Teatru Wybrzeże)


Ilość miejsc ograniczona!

Opinie

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?

 

Najczęściej czytane