stat
Impreza już się odbyła

Gdańsk architektoniczny - Zuza Gadomska

Zapraszam Was na spacer do tych mniej oczywistych miejsc wśród zaskakujących detali i nie do końca znanych fasad. Po dziesięciu latach mieszkania w Gdańsku przyszła pora na to, aby zabrać się za niego twórczo i potraktować jako obiekt mojego ilustratorskiego działania.

Moja relacja z Gdańskiem nie była zawsze łatwa bardzo szybko irytowały mnie turystyczne tłumy, ciężko szło udomowianie przestrzeni, przez które przetaczały się grupy ludzi na chwilę, brak jednoznacznego centrum i wielość wątków tego miasta utrudniały mi odpowiedzenie sobie na pytanie Czym jest Gdańsk dla mnie. Nadal nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale ta wystawa jest na pewno kolejną próbą. Bliżej znalezienia tej odpowiedzi jeszcze nigdy nie byłam. 

Dałam szansę mojej relacji z Gdańskiem po raz kolejny, tym razem okazując mu tę samą czułość, jaką pokazuję wszystkim miastom, które odwiedzam podróżując. Czyli skupiając się na architekturze. Tej mniej oczywistej, nieturystycznej, dotykając detali, wchodząc w podwórka, fotografując fasady, które zazwyczaj mijam bez zastanowienia. Zapraszam Was abyście odbyli tę odświeżającą podróż razem ze mną. Może odświeżycie swoją miłość do tego miasta, może coś Was szczerze zaskoczy, a może, jak ja, postaracie się na nowo w nim odnaleźć? 

Wystawa będzie miała swoje uroczyste otwarcie 10.12.2021, w piątek, o godz. 18.00 w galerii ESKAEM, przy ulicy Gdyńskiej Kosynierów 10 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy! 

Zuza Gadomska - ilustratorka, projektantka graficzna. Z wykształcenia skandynawistka i architektka. Swoją twórczość skupia mocno wokół architektury, w szczególności tej modernistycznej. Od lat współpracuje z Galerią Cite Radieuse w Jednostce Marsylskiej. Pracuje dla instytucji kultury, realizuje autorskie projekty artystyczne oraz komercyjne.

Gdańsk Architektoniczny to seria ilustracji oraz wystawa o tym samym tytule. Cały projekt oraz wystawa i wernisaż jest realizowana ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska 2021.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta, odbywający się w różnych przestrzeniach Gdańska, przez 20 lat nie zawędrował nigdy na: