Impreza już się odbyła

Gdańsk Press Photo

25 marca - 3 maja 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł

21 marca - 17 maja 2020, godz. 12:00 - 20:00

bilety 15 zł
Tegoroczny, XXIII konkurs "Gdańsk Press Photo" został rozstrzygnięty. W jego ramach od 1997 roku nagradzamy i promujemy dokonania fotoreporterów z regionu Pomorza i Pomorza Zachodniego. Ich praca przybliża widzom przede wszystkim lokalne wydarzenia, te kameralne i te dramatyczne, jak tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Obejmuje również wydarzenia ze świata prezentowane w fotoreportażach z bliskich i dalekich podróży.

Jak co roku konkurs został objęty mecenatem Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Dzięki ich wsparciu możliwe było ufundowanie nagród dla laureatów oraz organizacja wystawy fotografii. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną pokazane nie tylko w Trójmieście, ale też w kilku pomorskich miejscowościach.

Fotografie zgromadzone na wystawie w niebanalny sposób przedstawiają wydarzenia minionego roku. Poza wartością reporterską, zdjęcia reprezentują wysoki poziom artystyczny. Wśród twórców znajdują się zarówno uznani już fotograficy, jak i zdolni debiutanci.

Wręczenie nagród dla laureatów tegorocznej edycji Gdańsk Press Photo oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35 w dniu 05 września o godzinie 17.00.

Zobacz mapę z lokalizacjami, w których zostały wykonane zdjęcia: bit.ly/GdanskPressPhoto2019

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?