stat
Impreza już się odbyła

Gdańsk Press Photo

19 lipca - 11 sierpnia 2021, godz. 18:00

Gdańsk,

14 czerwca - 28 sierpnia 2021, godz. 13:00

Wstęp wolny
Tegoroczny, XXIII konkurs "Gdańsk Press Photo" został rozstrzygnięty. W jego ramach od 1997 roku nagradzamy i promujemy dokonania fotoreporterów z regionu Pomorza i Pomorza Zachodniego. Ich praca przybliża widzom przede wszystkim lokalne wydarzenia, te kameralne i te dramatyczne, jak tragiczna śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Obejmuje również wydarzenia ze świata prezentowane w fotoreportażach z bliskich i dalekich podróży.

Jak co roku konkurs został objęty mecenatem Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Dzięki ich wsparciu możliwe było ufundowanie nagród dla laureatów oraz organizacja wystawy fotografii. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną pokazane nie tylko w Trójmieście, ale też w kilku pomorskich miejscowościach.

Fotografie zgromadzone na wystawie w niebanalny sposób przedstawiają wydarzenia minionego roku. Poza wartością reporterską, zdjęcia reprezentują wysoki poziom artystyczny. Wśród twórców znajdują się zarówno uznani już fotograficy, jak i zdolni debiutanci.

Wręczenie nagród dla laureatów tegorocznej edycji Gdańsk Press Photo oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35 w dniu 05 września o godzinie 17.00.

Zobacz mapę z lokalizacjami, w których zostały wykonane zdjęcia: bit.ly/GdanskPressPhoto2019

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę dobecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?