Galeria, jakiej jeszcze nie było! MAG - Modern Art Gallery organizuje wernisaż

W piątek 11 września o godz. 18 w Galerii MAG - Modern Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy prac krakowskiej artystki Agnieszki Słońskiej-Więcek.
W piątek 11 września o godz. 18 w Galerii MAG - Modern Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy prac krakowskiej artystki Agnieszki Słońskiej-Więcek. mat. prasowe

Zaczęli od założenia marki EVC DSGN, ale projektowanie odzieży streetwearowej nie wyczerpało ich potencjału. Wraz z rozwojem działalności i poszerzeniem kręgów odbiorców, dotychczas zajmowany lokal stał się zbyt mały. Znaleźli większy, który otworzył przed nimi kolejne możliwości. Jakie? O tym będzie można przekonać się już w piątek, 11 września, o godz. 18 podczas wernisażu wystawy prac krakowskiej artystki Agnieszki Słońskiej-Więcek, który Ewa Piątkowska i Dominik Wasilewski organizują w swojej hybrydowej Galerii MAG - Modern Art Gallery na gdańskim Garnizonie.Wspólna historia Ewy Piątkowskiej i Dominika Wasilewskiego rozpoczęła się w 2012 roku od założenia autorskiej marki odzieży streetwear, znanej jako EVC DSGN. Tym, co ją wyróżniało, były odważne kolory i grafiki, które w zabawny czy prześmiewczy sposób komentowały rzeczywistość. Z czasem artyści zaczęli poszerzać swoją działalność, przyjmując propozycje prac graficznych, takich jak: zaprojektowanie logo, stworzenie oryginalnych etykiet do piwa czy oklejenie floty samochodów firmowych. Tak narodziło się studio graficzne EVC DESIGN STUDIO.

Galerii MAG - Modern Art Gallery można odwiedzać codziennie, bez wcześniejszego umawiania się.
Galerii MAG - Modern Art Gallery można odwiedzać codziennie, bez wcześniejszego umawiania się. mat. prasowe

Działalność, która potrzebowała nowej przestrzeniProjektanci postanowili jednak zwiększyć swoje zasięgi i dać się poznać również tym, z którymi wcześniej nie współpracowali.

- W oko wpadł nam ciekawy lokal na Garnizonie i zdecydowaliśmy, że czas zmienić dotychczasowy, który był już dla nas zbyt mały. Zresztą pełnił on funkcje sklepu, a nasza działalność ewoluowała w stronę wspomnianego studio - opowiada Dominik Wasilewski. - Jako że nie chcieliśmy zamykać się tylko na naszych klientów, którzy od czasu do czasu nas odwiedzają, postanowiliśmy stworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem i które przyciągnie ciekawych ludzi.
Niebanalne miejsce zasługuje na oryginalny wystrój, więc projektanci postanowili ozdobić je dziełami sztuki, prezentowanymi rotacyjnie. Tak powstała Galeria MAG - Modern Art Gallery.

- Stwierdziliśmy, że zagospodarowanie ogromnej ściany pod wystawy jest świetnym pomysłem, aby wyróżnić nasz lokal, który dzięki nim będzie wciąż zmieniał swój wygląd - mówi Ewa Piątkowska. - Tak zrodził się pomysł na stworzenie przestrzeni hybrydowej, która połączy w sobie markę odzieżową, studio graficzne oraz galerię sztuki nowoczesnej.
Wystawa jest oświetlona całą noc, a narożne umiejscowienie lokalu, którego ściany to ogromne szyby, umożliwia oglądanie jej bez żadnych przeszkód o każdej porze.
Wystawa jest oświetlona całą noc, a narożne umiejscowienie lokalu, którego ściany to ogromne szyby, umożliwia oglądanie jej bez żadnych przeszkód o każdej porze. mat. prasowe

Hybrydowa galeria "czynna" całodobowoNa czym polega unikatowość Galerii MAG - Modern Art Gallery?

- Na pewno na tym "hybrydowym" połączeniu różnych działalności ze świata sztuki, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Ale nie tylko - tłumaczą projektanci. - Zależało nam na tym, aby móc "obcować" ze sztuką 24/7. Wystawa jest oświetlona całą noc, a narożne umiejscowienie lokalu, którego ściany to ogromne szyby, umożliwia oglądanie jej bez żadnych przeszkód o każdej porze. Nawet podczas spaceru z psem. Jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia to miejsce. Design. Lokal został przez nas zaprojektowany od podstaw i udało nam się stworzyć miejsce, które się zapamiętuje.
Galerię może odwiedzić każdy, bez wcześniejszego umawiania się. Prezentowane prace, jeśli wpadną w oko, można kupić - ceny sprzedawanych dotychczas, w zależności od artysty i wielkości obrazów, wynosiły od 1,5 tys. do 8 tys. zł.

Prezentowane prace, jeśli wpadną w oko, można kupić - ceny sprzedawanych dotychczas, w zależności od artysty i wielkości obrazów, wynosiły od 1,5 tys. do 8 tys. zł.
Prezentowane prace, jeśli wpadną w oko, można kupić - ceny sprzedawanych dotychczas, w zależności od artysty i wielkości obrazów, wynosiły od 1,5 tys. do 8 tys. zł. mat. prasowe

Najbliższy wernisaż już w piątek 11 września o godz. 18W piątek, 11 września, o godz. 18 w Galerii MAG - Modern Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy prac krakowskiej artystki Agnieszki Słońskiej-Więcek.

- To będzie wyjątkowy wernisaż! - zapewniają Ewa Piątkowska i Dominik Wasilewski. - Czas się zatrzyma, a my rozpłyniemy się w hipnotyzującej scenerii pięknych obrazów. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sztuki, jak i osoby zainteresowane inwestowaniem w nią.
Agnieszka Słońska-Więcek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (dyplom u prof. Barbary Bartkowicz).

- Malarstwo zawsze było moją pasją, jednak ukończone szkoły skutecznie zniechęciły mnie do tej formy wyrażania siebie. Potrzeba stworzenia oryginalnego prezentu dla męża sprawiła, że na nowo obudziła się we mnie chęć powrotu do swoich korzeni - wyznaje artystka. - Tworzę obrazy dynamiczne, niczym sekundowy kadr zatrzymany na wieczność. Staram się być obserwatorem współczesnego świata. Chcę, aby widz patrząc na moje obrazy zatracał się w atmosferze obrazu. Moje prace inspirowane są emocjami i zmysłami, zapachem, temperaturą. Pragnę, aby widz poczuł: upał, mróz, prędkość wiatru, zapach morza, szum silników samolotu. Lubię dynamikę. Moim celem nie jest popisywanie się techniką malarską, lecz wywołanie emocji w widzu tak, aby poczuł niepokój z powodu nadciągającej burzy lub przeciwnie - święty spokój, smutek, żal lub gotowość do zabawy czy ciemność pokoju z podartymi zasłonami, przez które wkrada się światło dnia. Lubię obserwować, jak zmieniające się światło pozwala nam różnie interpretować atmosferę tych samych miejsc.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Legenda Radmoru - wystawa
Legenda Radmoru - wystawa
wystawa
lis'20 7-29.08
Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
John Faltin - fotograf Sopotu
John Faltin - fotograf Sopotu
wystawa
maj 10-17.10
g. 10:00 - 16:00
Sopot, Muzeum Sopotu

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywał się zorganizowany w 1984 roku przegląd filmowy organizowany przez klub Żak, podczas którego zaistniał dziś znany reżyser Krzysztof Krauze?