stat
Impreza już się odbyła

Galeria Gablotka - Ebola Ape

Było tak: podczas ostatniego wernisażu Iwony Zając jeden z gości szczególnie przyciągnął naszą uwagę. Była to małpa, który pokręcił się chwile po wystawie i zostawił nam na pamiątkę swoją płytę demo. Okazało się, że jest dobra, nawet bardzo dobra. Nadal nie wiemy kim jest małpa ale postanowiliśmy go zaprosić. Zagra nam muzyczkę i pokaże w gablotce swoje prace.

Uwaga!!! Jest zdolny!!! O sobie mówi tak:

Pod pseudonimem ∑B❍L▲ ▲P∑ kryje sie goryl o imieniu Ebo, pierwszy czlekoksztaltny producent muzyczny spoza gatunku homo-sapiens!
Historia Ebo jest poruszająca. Urodził sie i wychował w pięknej i cieplej Kongijskiej dżungli. Ale jego młodość nie byla łatwa. Zabójczy wirus ebola pozbawił go wielu bliskich,
a spalenie i wycięcie przez ludzi jego domu, lasu tropikalnego pod uprawy zmusiło jego rodzine do ucieczki w nieznane rejony pełne kłusownikow.
Ebo został schwytany, zamknięty w klatce i przetransportowany do Europy. Zamówiło go Oliwskie Zoo by stał się atrakcją głodnych wrażeń turystow i rozkapryszonych dzieci. Polskie służby sanitarne podejrzewały go jednak o nosicielstwo wirusa ebola i tak trafił do ściśle tajnego laboratorium Instytutu Chorób Tropikalnych w okolicach Gdyni. Okazało sie, że goryl byl zdrow jak ryba, a rzekomy wirus był tylko wyrafinowanym pretekstem by przeprowadzić na nim tajemnicze eksperymenty medyczne. W ich wyniku Ebo zyskał niezwykłe zdolności, w tym umiejetnośc tworzenia muzyki!
W ciągu jednej nocy udało mu sie uciec z laboratorium, ukraść laptopa i keyboard, a następnie wprowadzić sie po kryjomu do opuszczonej, nadmorskiej willi w Sopocie. Tam zaczął tworzyć swoją muzykę nasyconą tropikalną melancholią i trybalistycznymi rytmami.

Chwała nam i nie wiadomo komu!
Zapraszamy!!!

Dyrektor Artystyczny Galerii Gablotka mgr Maciej Salamon
Kurator Generalny Galerii Gablotka mgr Tomasz Wierzchowski

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą premierą Teatru Muzycznego (z siedzibą w Gdańsku) był...