stat
Impreza już się odbyła

Galeria Gablotka - Ebola Ape

Było tak: podczas ostatniego wernisażu Iwony Zając jeden z gości szczególnie przyciągnął naszą uwagę. Była to małpa, który pokręcił się chwile po wystawie i zostawił nam na pamiątkę swoją płytę demo. Okazało się, że jest dobra, nawet bardzo dobra. Nadal nie wiemy kim jest małpa ale postanowiliśmy go zaprosić. Zagra nam muzyczkę i pokaże w gablotce swoje prace.

Uwaga!!! Jest zdolny!!! O sobie mówi tak:

Pod pseudonimem ∑B❍L▲ ▲P∑ kryje sie goryl o imieniu Ebo, pierwszy czlekoksztaltny producent muzyczny spoza gatunku homo-sapiens!
Historia Ebo jest poruszająca. Urodził sie i wychował w pięknej i cieplej Kongijskiej dżungli. Ale jego młodość nie byla łatwa. Zabójczy wirus ebola pozbawił go wielu bliskich,
a spalenie i wycięcie przez ludzi jego domu, lasu tropikalnego pod uprawy zmusiło jego rodzine do ucieczki w nieznane rejony pełne kłusownikow.
Ebo został schwytany, zamknięty w klatce i przetransportowany do Europy. Zamówiło go Oliwskie Zoo by stał się atrakcją głodnych wrażeń turystow i rozkapryszonych dzieci. Polskie służby sanitarne podejrzewały go jednak o nosicielstwo wirusa ebola i tak trafił do ściśle tajnego laboratorium Instytutu Chorób Tropikalnych w okolicach Gdyni. Okazało sie, że goryl byl zdrow jak ryba, a rzekomy wirus był tylko wyrafinowanym pretekstem by przeprowadzić na nim tajemnicze eksperymenty medyczne. W ich wyniku Ebo zyskał niezwykłe zdolności, w tym umiejetnośc tworzenia muzyki!
W ciągu jednej nocy udało mu sie uciec z laboratorium, ukraść laptopa i keyboard, a następnie wprowadzić sie po kryjomu do opuszczonej, nadmorskiej willi w Sopocie. Tam zaczął tworzyć swoją muzykę nasyconą tropikalną melancholią i trybalistycznymi rytmami.

Chwała nam i nie wiadomo komu!
Zapraszamy!!!

Dyrektor Artystyczny Galerii Gablotka mgr Maciej Salamon
Kurator Generalny Galerii Gablotka mgr Tomasz Wierzchowski

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było: