stat
Impreza odwołana

Gala Baletowa (1 opinia)

Zapraszamy na jubileusz 70-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, który odbędzie się w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

W 2020 roku przypada okrągła 70 rocznica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Powołała ją do życia Janina Jarzynówna-Sobczak, przez wiele lat wyznaczała drogę rozwoju, a dziś jest jej patronką. 70 lat to 55 roczników i 721 absolwentów, wspaniałe, artystyczne kariery w kraju i zagranicą oraz niezwykły rozwój, który od pierwotnego usytuowania szkoły w barakach na ulicy Narwickiej, doprowadził do obecnego obiektu, stwarzającego aktualnym rocznikom doskonałe warunki do nabywania baletowego kunsztu.

Ale szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim pracujący przez lata ludzie, których pasja, a często również determinacja, doprowadziły do zbudowania jej renomy i artystycznych sukcesów naszych wychowanków.

Najwięcej w tym względzie szkoła zawdzięcza Bronisławowi Prądzyńskiemu, pełniącemu przez 45 lat funkcję dyrektora szkoły. To właśnie On skupił wokół siebie wyjątkowych, zaangażowanych pracowników, dbał o wszechstronny rozwój uczniów i rozbudował gmach szkoły.

Oficjalne obchody 70-lecia szkoły zaplanowane są na dni 19 i 20 czerwca 2020 roku.

19 czerwca w Operze Bałtyckiej o godz. 18.00 odbędzie się Gala Baletowa w wykonaniu uczniów szkoły.

20 czerwca zapraszamy do szkoły od godziny 14.00. Zainteresowani będą mogli odbyć podróż po miejscach swoich wspomnień. Od godziny 16.00 w szkolnym ogrodzie organizujemy jubileuszowe świętowanie w klimacie piknikowym. Udział dla uczestników jest bezpłatny.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?