stat
Impreza już się odbyła

Gabriel Oleszek - spotkanie autorskie

Mariusz Kulpa Formy. Zbiory. Kolekcje.

7 grudnia 2019 - 8 lutego 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

Spotkania GTF

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszkiem.

Gabriel Oleszek urodził się w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu.Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Napisał 34 książki, między innymi: SOS "Bright Star", Dotknięcie piekła, Kosynierzy z "Daru Pomorza", Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z "Daru" 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z "Daru" znowu razem (praca zbiorowa).
Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej.

Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum". Zachęcony przez kolegów ze stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy - Barbarę Wojtanowską - zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad dwieście sześćdziesiąt obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej.

Podczas spotkania w Sopotece Gabriel Oleszek opowie nam o swojej najnowszej książce o charakterze biograficznym zatytułowanej Kiedy byłem średnim chłopcem. Rozmowę poprowadzi Anna Plichta.

"Gabriel w pełnej formie. Po bestsellerowym Małym chłopcu prezentuje kontynuację. Dobre, a nawet bardzo dobre." Krystyna Miarczyńska

"Książka Gabriela to nie tylko świetne wspomnienia ze szkoły w czasach PRL-u, ale i uniwersalny obraz tamtych czasów. A w nim nasze przeżycia - te weselsze i te trochę mniej, jak to w szkole bywało. Dziękuję ci, kapitanie!" Andrzej Orłowski

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?