• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

GFT: Bromance i Up stay up

Zapraszamy na 11. Gdański Festiwal Tańca, spektakle artystów Solo Dance Contest: "Bromance" i "Up stay up" do Sceny Teatralnej Klubu Żak. W niedzielę 24 lutego zatańczą m.in.: Dominik Więcek, kilkukrotny finalista, także zdobywca nagrody publiczności, Federica Bottini, której rozwój sceniczny mogliśmy obserwować na przestrzeni kilku lat.

paź 21

sobota, godz. 19:00

bilety 45 zł
W lutowy weekend 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca pokażemy wyjątkowe spektakle artystów których poznaliśmy dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest, który nie tylko ukazuje kierunki w europejskim tańcu i promuje młodych artystów, ale przede wszystkim łączy i wzmaga twórczy ferment.


godz. 19 - BROMANCE

"Najpiękniejszym fragmentem "Bromance'u" jest scena tanga, które w wirze skomplikowanych figur, hiperprofesjonalnie odtańcowują obaj performerzy, złączeni ze sobą "ciało w ciało". Tyle że co rusz w ten wypełniony nieodzowną namiętnością i wzajemną fascynacją nastrój wkrada się jakimś dziwnym, złośliwym trafem "gra w łapki", wykonywana całkiem serio - obaj walą się po rękach tak, żeby zabolało. A potem znów, jak gdyby nigdy nic, wracają do wypełnionej namiętną bliskością tanecznej partytury." pisał po premierze Juliusz Tyszka. Krytyczka Julia Niedziejko podsumowuje zaś: "Spektakl Bromance w przemyślany i bezpretensjonalny sposób wypełnia lukę, która zbyt długo była pusta. Dominik Więcek i Michał Przybyła wypowiedzieli się na temat, który na polskim gruncie już od dawna domaga się artystycznej wypowiedzi równie mocno jak wnikliwego zbadania."

Koncept, reżyseria, choreografia i wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek
Muzyka: Przemek Degórski
Opieka dramaturgiczna: Anna Królica
50 minut
premiera: 5.10.2018

Zrealizowane w ramach konkursu rezydencyjnego NOWA GENERACJA
Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA

g. 21.00 - UP STAY UP

Spektakl jest kolejnym rezultatem spotkań na Gdańskim Festiwalu Tańca. Laura Guy i Federica Bottini poznały się w trakcie konkursu Solo Dance Contest 2016 i postanowiły nawiązać współpracę. UP STAY UP powstało w trakcie rezydencji w Lake Studio w Berlinie i zostało zaprezentowane na festiwalach w Skopje Dance Fest i ACT Fest w Bilbao w czerwcu 2017 roku. Laura obecnie tańczy w Ephemera Dance Company, a po szkoleniu w Indiach prowadzi także zajęcia jogi. Federica specjalizuje się w kilku stylach tańca: balecie, hip-hopie, a nawet w capoeirze. Trzykrotnie uczestniczyła w konkursie Solo Dance Contest i dała się poznać widzom, jako żywiołowa i spontaniczna osobowość.

Koncept i choreografia: Laura Guy, Federica Bottini
30 minut
premiera: listopad 2016

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Bez zniżek - 30 zł
Karta do Kultury - 25 zł
Studenci, uczniowie, seniorzy -15 zł
Karta Dużej Rodziny - 10 zł
Karta Tancerza - 8 zł

Opinie

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?