• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

GFM: koncert symfoniczny - Aimi Kobayashi

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na koncert Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem znakomitej pianistki Aimi Kobayashi w ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2022.

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Wojciech Rajski
- dyrygent
Aimi Kobayashi - fortepian
(laureatka IV Nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie, 2021)

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11 [39']
Robert Schumann - III Symfonia Es-dur (Reńska) op. 97 [32']

Orkiestra Symfoniczna powstała wraz z Filharmonią w roku 1945. Obecnie filharmonicy gdańscy należą do grupy wiodących orkiestr w Polsce, a Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku jest dynamicznym ośrodkiem muzycznym i miejscem znaczących wydarzeń o randze krajowej i międzynarodowej.

Orkiestra Symfoniczna uczestniczyła w wielu krajowych i europejskich festiwalach muzycznych. W roku 2014 Orkiestra odbyła tournée po Chinach, wykonując siedem koncertów w największych salach koncertowych, w tym dwukrotnie w Szanghaju i m.in. w filharmonii w Pekinie. W styczniu 2016 r. Orkiestra wyruszyła w najdłuższe w historii tournée po Stanach Zjednoczonych.

Orkiestra zarejestrowała wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych CD/DVD. Z ostatnich realizacji płytowych z udziałem orkiestry wyliczyć należy nagranie "War Requiem" Brittena pod batutą Sir Nevilla Marrinera (płyta otrzymała nominację do nagrody FRYDERYKA 2011), nagranie VI Symfonii i koncertu skrzypcowego Czajkowskiego pod batutą Maxima Vengerova, prawykonanie i rejestrację VIVO XXX Pawła Mykietyna (2010), kantatę "Genesis" pod batutą Ernsta van Tiela (2012), "Muzyczny portret Gershwina" z udziałem dyrygenta Vladimira Kiradijeva i pianisty Ludmila Angelova, nagranie "Wybitni twórcy polscy: Henryk Wieniawski" z udziałem wirtuoza skrzypiec Maxima Vengerova czy płytę "Bacewicz/Szostakowicz" z Aleną Baevą - artystką, która jest jednym z najwybitniejszych talentów muzycznych swojego pokolenia.
Kup bilet
maj 18

środa, godz. 19:00

bilety 43 - 65 zł
ulgowy 32 - 53 zł
Kup bilet
maj 22

niedziela, godz. 19:00

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Z jakim miastem związana jest Magdalena Grzebałkowska - specjalistka od reportaży biograficznych, laureatka wielu nagród, finalistka Nagrody Literackiej Nike?