• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

GFM: Koncert kameralny Trio: Sascha Maisky, Maciej Kułakowski i Lily Maisky

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na Koncert kameralny wyjątkowego Trio w ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2022 w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Koncert ten zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ będzie to występ Tria złożonego z przedstawicieli muzycznych rodzin. Zagrają razem znakomity polski wiolonczelista Maciej Kułakowski i dzieci legendarnego wiolonczelisty Mischy Maisky'ego: skrzypek Sascha Maisky i pianistka Lily Maisky.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie utwory:
Beethovena i Szostakowicza 

Koncert kameralny:
Sascha Maisky - skrzypce
Urodził się w Brukseli w 1989 roku i naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 3 lat. Jego pierwszymi nauczycielami byli Leonid Kerbel, Leon Souroujon i Igor Ojstrakh. W 1997 roku zadebiutował w Carnegie Hall na gali dla Rainforest Foundation z takimi artystami jak Maxim Vengerov, Viktoria Mullova i Martha Argerich. W wieku 12 lat wstąpił do Purcell School of Music (Londyn), którą ukończył z wyróżnieniem. Jego nauczycielami byli Maciej Rakowski i Evgeny Grach.

Jako solista lub kameralista grał na prestiżowych scenach, takich jak Queen Elizabeth Hall, Wigmore Hall, Buckingham Palace, Tonhalle w Zurychu, Konserwatorium Brukselskie i Zamek Praski. Często koncertuje z trio, które tworzy z ojcem Mischą i siostrą Lily. Otrzymał zaszczyt pod opieką muzyczną Juliana Rachlina, Maxima Vengerova, Felixa Andrievsky'ego, Itzhak Rashkovsky, Vadim Gluzman, Eduard Grach, Kim Nam-Yun i Dmitri Sitkovetsky. Obecnie mieszka w Wiedniu, gdzie jego nauczycielem jest Boris Kuschnir.

Maciej Kułakowski - wiolonczela
Jest laureatem Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz zdobywcą I nagrody oraz nagrody specjalnej na X Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Od 2019 roku reprezentuje Londyńską agencję Young Classical Artists Trust (YCAT).

Jako solista występował w wielu krajach Europy i Świata m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfoniettą Cracovią, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, London Mozart Players, Kammerphilharmonie Bremen, Brussels Philharmony Orchestra, St. Petersburg Symphony Orchestra, Calgary Symphony Orchestra oraz Aukso: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Jako kameralista brał udział w takich festiwalach jak: Piatigorsky Cello Festival w Los Angeles, Beijing Cello Festival, Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego, Festiwal im. Witolda Lutosławskiego, Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego, Moritzburg Festival, Kronberg Festival, Krzyżowa Music, Hohenstaufen Kammermusik Festival czy Munich Rising Stars.

Współpracował z takimi muzykami jak Krzysztof Penderecki, Mischa Maisky, Emanuel Ax, Christoph Eschenbach, Viviane Hagner, Charles Neidich, Arnold Steinhardt, Jan Vogler, Lawrence Power i Kian Soltani oraz dyrygentami: Marek Moś, Marek Pijarowski, Eivind Gullberg Jensen, Frank Braley i Stéphane Denève w szerokim zakresie repertuaru.

Lily Maisky - fortepian
Jest pianistką klasyczną. Jest córką wiolonczelisty Mischa Maisky. Naukę pianistyczną rozpoczęła w wieku czterech lat u Lyla Tiempo, przez rok studiując u wielu nauczycieli, ale głównie u Alana Weissa. Lily była uczennicą Purcell School of Music w latach 2001-2005. Lily pojawiła się na kilku nagraniach Deutsche Grammophon i EMI. Jej najnowsze wydawnictwo znajduje się w Avanti Classics ze skrzypkiem, zdobywcą nagrody Grammy, Philippem Quintem. Wykonywała koncerty m.in. pod batutą mistrzów Thomasa Sanderlinga, Leonarda Slatkina i Gerda Albrechta.

Młoda pianistka koncertowała w wielu wiodących salach koncertowych świata i była zapraszana na tak renomowane festiwale jak Verbier Festival, Progetto Martha Argerich, Maggio Musicale Fiorentino, Schleswig-Holstein Music Festival, Edinburgh Festival, Gstaad Festival, Festival Pianistico Internazionale di Brescia e Bergamo, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Miyazaki i Festiwal Pianistyczny w Pekinie, żeby wymienić tylko kilka.

Lily lubi grać muzykę kameralną i tworzy regularny duet z Mischa Maisky, a także Maisky Trio z bratem. Występowała także z takimi artystami jak m.in. Martha Argerich, Julian Rachlin, Janine Jansen, Dora Schwarzberg, Renaud Capuçon, Gérard Caussé, Nicholas Angelich, Frank Braley, czy Szymanowski Quartet.

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?