• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Free Impro 4 Free Ukraine

Zapraszamy na kolejną imprezę charytatywną z której cały dochód przekazujemy na wsparcie Ukrainy. Tym razem zagrają dla Was same duety, na dodatek wszystkie grające muzykę improwizowaną.

Michał Gos / Irek Wojtczak
Duet na perkusję i saksofon którego w trójmieście przedstawiać nie trzeba. Panowie znają się od lat a ilość zespołów i projektów w których grali jest lekturą na cały dzień, więc odpuścimy sobie pisanie na ten temat.

jazz - koncerty w Trójmieście


Adam Skorczewski / Hussam Abdul-Samad
Duet swobodnie improwizujących trójmiejskich muzyków, poruszających się po wyimprowizowanych strukturach rytmiczno-melodycznych, będących fuzją ich wspólnych, jak również indywidualnych inspiracji w muzyce jazzowej i elektronicznej.

Olbrzym i Kurdupel
Olbrzym i kurdupel - to duet improwizatorów, Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.

Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule "Frrrrr...." 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem "Six Philosophical Games". 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "WORK". Czwarta płyta to "In Side Shout" nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD "Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE" ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni.
Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą między innymi "14 Krakowska Jesień Jazzowa" Kraków 2019:, Jazztrzębie 2019" Jastrzębie Zdrój 2019 "11. All About Freedom Festival" Gdańsk 2017, "MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE" BERLIN 2017 ,"SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL" HANNOVER 2017, "Mirror Mirror" Berlin (2016), "11.Újbuda Jazzfestival" Węgry Budapeszt (2015), "Krakowska Jesień Jazzowa " Kraków (2014), "Jazz Jantar" w Gdańsku (2010), czy "Dzianie się" w Olsztynie (2012) gdzie otrzymał wyróżnienie.

W duecie muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których wyświetlane są wizualizacje. Artyści przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką ceną ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpią garściami z tego co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego z muzyków.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Wjazd od 30 pln (możecie dać więcej)

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: