• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fortepiany Wolności - Duda gra Bacewicz, Lutosławskiego

Joanna Duda, to artystka wszechstronna, udzielająca się na muzycznym (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnym (instalacja, video - art) polu. Jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone. W twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Nie stroni od czarnej taśmy i pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów.

Obecnie jej dwa główne projekty to Joanna Duda solo (niedawno wydana płyta "Keen" pod szyldem Alpaka Records oraz Joanna Duda Trio koncertujące w Kanadzie. Kompozytorka jest twórczynią cyklu instalacji "Track(s)", video "Flow" (prezentowanego m.in. w: Hamburger Bahnhof), serii video "Pamięć Wody" (kooperacja polsko - japońska) oraz instalacji
o tym samym tytule.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Pianistycznie i kompozytorsko wspomaga Kwintet Wojtka Mazolewskiego odnoszącego sukcesy w Polsce i zdobywającego serca publiczności na wszystkich kontynentach. Wykonuje także muzykę współczesną oraz komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych. Joanna Duda występowała już chyba na całym Świecie łącznie z Grenlandią.

"Fortepiany Wolności" to cykl kameralnych koncertów zainaugurowany w ubiegłym roku dziesięcioma recitalami. Występy odbywały się w przestrzeni miejskiej Łodzi, w miejscach, które były zaskakujące i dla publiczności, i dla wykonawców. Innowacyjne podejście do formuły koncertów sprawiło, że cieszyły się one powodzeniem wśród publiczności oraz zainteresowaniem mediów. Występy w 2018 r. były oryginalnym, artystycznym cyklem wydarzeń, które wpisywało się w rocznicę obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dobre przyjęcie sprawiło, że w 2019 r. fortepianowa opowieść tym razem zostanie skierowana do młodej publiczności najpopularniejszych letnich festiwali: łódzkiego Foto Festiwalu, trójmiejskiego Open'era, katowickiego Off Festivalu, wrocławskich Nowych Horyzontów oraz Dwóch Brzegów w Kazimierzu Dolnym. Każda z tych imprez od lat wzbogaca polską kulturę, a uczestnicy dzięki żywemu kontaktowi z kulturą są uwrażliwiani na świat, który ich otacza. Otwarta formuła koncertów z cyklu "Fortepiany Wolności" jest zbliżona do popularnych flash mobów.

Fortepiany Wolności to impreza towarzysząca 11 edycji Soundedit Festival.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?