stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fortepian Szopena

Sopockie spotkania z Norwidem będą propozycją różnorodnych imprez kulturalnych łączących poezję, literaturę, muzykę i sztukę.

sie 13

piątek, godz. 17:00 - 18:00

Gdańsk, Zdrojowa 2
Wstęp wolny

3 - 17 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kanwą wydarzenia będzie twórczość dwóch wybitnych romantyków, Norwida i Chopina w ujęciu młodych oraz uznanych artystów inspirujących swoje pokolenia. W ramach spotkań proponujemy aktorskie prezentacje poezji Norwida, Chopinowskie recitale fortepianowe, Konkurs poetycko-plastyczny Wiersz+Obraz wraz z Galą finałową z udziałem Jury i laureatów, słowo o Norwidzie, jego twórczości i wpływie na literaturę, pokonkursowe wystawy "Fortepian Szopena" w dworkowej Galerii Sztuki oraz w wersji online, a także wiele imprez towarzyszących. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w sopockim Dworku Sierakowskich i przestrzeniach miasta w okresie od czerwca do października br. Wstęp wolny.

"Fortepian Szopena" - spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883).

Na pierwsze spotkanie z Norwidem zapraszamy 25 czerwca o godz. 18.00 do Dworku Sierakowskich. Jarosław Tyrański, aktor gdańskiego Teatru Wybrzeże zaprezentuje poezję Norwida. Oprawę muzyczną będą stanowić kompozycje Chopina w wykonaniu Natalii Zaleskiej. Na galę finałową zapraszamy 24 września br.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?