stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Formy Towarzyskie

  • 20 września - 24 listopada 2019
  • Gdynia, Zespół pałacowy w Kolibkach / plaża w Orłowie
  • wstęp wolny

W ramach festiwalu "Formy Towarzyskie", gdyńska fundacja Mozi zamieni orłowską plażę i przypałacowy park w Kolibkach w miejsce sensorycznych spotkań ze sztuką i z naturą. Posłużą do tego trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlna, dźwiękowa oraz widokowa. Stworzą one spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę nadmorskiej dzielnicy.

Formy Towarzyskie - Jesienny festiwal nad morzem.
Zespół pałacowy w Kolibkach i plaża w Orłowie, 20.09 - 24.11.2019

W tym roku jesień w Orłowie upłynie pod znakiem projektowych eksploracji. Gdyńska fundacja MOZI, zamieni orłowską plażę i przypałacowy park w Kolibkach w miejsce sensorycznych spotkań ze designem i z naturą. Posłużą do tego trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlna, dźwiękowa oraz widokowa. Stworzą one spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę nadmorskiej dzielnicy.

Szczegółowy harmonogram oraz rejestracja.NFestiwal organizowany jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, którzy w pogoni za codziennymi sprawami zapominają o znajdujących się na wyciągnięcie ręki złotych plażach, nadmorskich lasach i parkach. Interaktywny charakter "Form Towarzyskich" pozwoli spacerowiczom każdorazowo stawać się uczestnikiem i współtwórcą niespodziewanego, zmysłowego doświadczenia, tworzonego za pomocą najprostszych gestów.

Jesienna pora wybrana została nieprzypadkowo - po sezonie wakacyjnym wybrzeże świeci pustkami. Festiwal ma na celu tchnąć życie w gdyńską plażę w tym "martwym" okresie, pozwalając na nowo odkryć jej piękno i kojącą moc. Dzięki organicznym kształtom, minimalistycznej formie i stonowanym barwom, festiwalowe instalacje wtopią się w naturalny, zastany krajobraz. Nie będą konkurować z przesiąkniętą historią architekturą Orłowa ani z pięknem nadmorskiej natury, ale staną się swego
rodzaju soczewką, pozwalającą docenić i dogłębniej poznać otoczenie.

Na spacer szlakiem "Form Towarzyskich" będzie można wybrać się już wkrótce - wernisaż zaplanowano na 20 września. Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program spacerów, warsztatów i projekcji filmowych, które odbędą się na festiwalowej trasie oraz w gdyńskiej tuBAZIE.

Projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego o wsparcie lub powierzenie zadań z zakresu wdrażania dobrych praktyk projektowych w 2019 roku.

Organizator: Fundacja Mozi
Partnerzy:
Centrum Designu Gdynia
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
tuBAZA

Wydarzenie współfinansowane przez miasto Gdynia.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?