stat

Formy Towarzyskie

  • 20 września - 24 listopada
  • Gdynia, Zespół pałacowy w Kolibkach / plaża w Orłowie
  • wstęp wolny

W ramach festiwalu "Formy Towarzyskie", gdyńska fundacja Mozi zamieni orłowską plażę i przypałacowy park w Kolibkach w miejsce sensorycznych spotkań ze sztuką i z naturą. Posłużą do tego trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlna, dźwiękowa oraz widokowa. Stworzą one spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę nadmorskiej dzielnicy.

Formy Towarzyskie - Jesienny festiwal nad morzem.
Zespół pałacowy w Kolibkach i plaża w Orłowie, 20.09 - 24.11.2019

W tym roku jesień w Orłowie upłynie pod znakiem projektowych eksploracji. Gdyńska fundacja MOZI, zamieni orłowską plażę i przypałacowy park w Kolibkach w miejsce sensorycznych spotkań ze designem i z naturą. Posłużą do tego trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlna, dźwiękowa oraz widokowa. Stworzą one spacerowy szlak, pozwalający na nowo odkryć urodę nadmorskiej dzielnicy.

Szczegółowy harmonogram oraz rejestracja.NFestiwal organizowany jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, którzy w pogoni za codziennymi sprawami zapominają o znajdujących się na wyciągnięcie ręki złotych plażach, nadmorskich lasach i parkach. Interaktywny charakter "Form Towarzyskich" pozwoli spacerowiczom każdorazowo stawać się uczestnikiem i współtwórcą niespodziewanego, zmysłowego doświadczenia, tworzonego za pomocą najprostszych gestów.

Jesienna pora wybrana została nieprzypadkowo - po sezonie wakacyjnym wybrzeże świeci pustkami. Festiwal ma na celu tchnąć życie w gdyńską plażę w tym "martwym" okresie, pozwalając na nowo odkryć jej piękno i kojącą moc. Dzięki organicznym kształtom, minimalistycznej formie i stonowanym barwom, festiwalowe instalacje wtopią się w naturalny, zastany krajobraz. Nie będą konkurować z przesiąkniętą historią architekturą Orłowa ani z pięknem nadmorskiej natury, ale staną się swego
rodzaju soczewką, pozwalającą docenić i dogłębniej poznać otoczenie.

Na spacer szlakiem "Form Towarzyskich" będzie można wybrać się już wkrótce - wernisaż zaplanowano na 20 września. Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program spacerów, warsztatów i projekcji filmowych, które odbędą się na festiwalowej trasie oraz w gdyńskiej tuBAZIE.

Projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego o wsparcie lub powierzenie zadań z zakresu wdrażania dobrych praktyk projektowych w 2019 roku.

Organizator: Fundacja Mozi
Partnerzy:
Centrum Designu Gdynia
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
tuBAZA

Wydarzenie współfinansowane przez miasto Gdynia.

DIY dzieci

w każdą sobotę (do 21.12), godz. 11.00

Gdańsk,
bilety 30 zł

4. Nordic Focus Festival 2019

lis 22-24

piątek - niedziela, godz. 18:00

Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?