• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Foczka Akrobatka (13 opinii)

spektakl dramatyczny teatr dla dzieci
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
data premiery:
10 grudnia 2006
czas trwania:
1 godz. 5 min. (bez przerw)
Foczka Akrobatka
7.7 53 oceny 1 10
Niebanalnie dla dzieci. Obok dobrej zabawy (dla niektórych na scenie), muzyki na żywo i dobrej gry Doroty Białkowskiej w tytułowej roli, znajdziemy tu ważny i dostosowany do potrzeb dzieci morał. Małego widza w Muzycznym traktuje się poważnie. Pozycja obowiązkowa.
Foczka Akrobatka

Libretto: Waldemar Kotas
Muzyka: Jacek Mełnicki

Atrakcyjnie zainscenizowana opowieść o foce egoistce, która prowadzi próżniaczy żywot, nie trudzi się pracą i uwielbia drwić z innych. Ale kiedy postanowi zostać artystką cyrkową, przekona się, że tylko ciężka praca i żmudne ćwiczenia pozwolą jej osiągnąć sukces...


  Jak to miło foką być
  Ze wszystkiego w koło drwić
  Nic nie robić, jeść i spać
  I na nerwach wszystkim grac
  Tak przedstawia się nam Foczka na początku przedstawienia. Później jednak
  postanawia dostać się do cyrku by tam wystąpić na arenie. Nie jest to jednak
  proste bo:
  Jeśli chcesz na sukces liczyć
  I potrafisz trudom sprostać
  Musisz bracie ciężko ćwiczyć
  Wtedy możesz mistrzem zostać...
  Zobaczcie jak foczka realizuje swoje marzenia.


Reżyseria: Zbigniew Sikora
Scenografia: Renata Godlewska

Występują:
Dorota Białkowska, Paweł Mielewczyk, Adam Zawicki, Zbigniew Sikora

Orkiestra cyrkowa:
Tadeusz Wiśniewski i Krzysztof Krawiec (m.in. gitara, tuba, klarnet, saksofon, instrumenty perkusyjne)

Trojmiasto.pl komentuje

Jest przynajmniej kilka powodów dla których warto zobaczyć "Foczkę Akrobatkę" w reżyserii Zbigniewa Sikory. To ciekawy, niebanalny, dobrze zagrany spektakl. Dla dzieci "na żywo" gra orkiestra cyrkowa, która umiejętnie została wkomponowana w całe przedstawienie. Tytułowa Foczka Akrobatka Doroty Białkowskiej ma w sobie wystarczająco dużo uroku, aby od razu pozyskać przychylność dzieci. Występ aktorów Teatru Muzycznego celowo prowadzony jest w kierunku klaunady, przeprowadzonej konsekwentnie, bez zgrzytów choreograficznych. Dzięki przygotowaniu taneczno-wokalnemu najmłodsi mają okazję posłuchać piosenek i zobaczyć taniec na poziomie czołowych polskich teatrów dla dzieci. Same dzieci zostają zaangażowane w akcję widowiska, więc dla niektórych z nich będzie to ponadto niezapomniane przeżycie występu na scenie. Atmosferę zabawy podsycają aktorzy drugiego planu - Robert Kampa, Tomasz Podsiadły i Zbigniew Sikora. Pomimo niewielkich możliwości technicznych Malarni Teatru Muzycznego realizatorom udało się wykreować ciekawą przestrzeń przedstawienia, stanowiącymi przekonującą i trafną ilustrację dla przygód Foczki. Dlatego dzieci w wieku 4-8 lat powinny być z "Foczki Akrobatki" zachwycone.
Łukasz Rudziński

Opinie (13) 1 zablokowana

 • dla przedszkolaków - swietne!!! (opinia sprzed 9 lat)

  Sztuka, kolorowa, króciutka, prosta i łatwa w przekazie. Wesoło i żywo, dzieci nie mają szansy się nudzić, z zachwytu wstają, piszczą i klaszczą. Aktorzy jak zawsze pierwsza liga! Scenografia kapitalna! Ale powaliła mnie Pani Foczka, niestrudzona i profesjonalna, a w dodatku przepięknie się rusza, tańczy i wygląda! Bez względu na inne opinie, małe potknięcia czy zły humor Pani z obsługi jestem zakochana w Teatrze Muzycznym od zawsze i pozostanę wierna tej miłosci!
  Kochani dziękuję za wspaniałą rozrywkę na najwyższym poziomie!

  Zatroskanym mamom radzę zrobic tak jak my : przyzwyczajalismy dziecko do spektakli organizowanych w innych, mniej zobowiązujących miejscach, gdzie dzieci mogą się kręcic, podchodzic do sceny itp, organizowanych przez Pick'n'Roll, Dom Kultury przy Łowickiej, Teatr Dramatyczny w Gdyni itp. Dziecko uczy się tam jak zachowujemy się w czasie przedstawienia, że ubieramy się elegancko, że nie jest na placu zabaw, że w teatrze się nie je, nie biega, nie krzyczy (oczywiscie pod warunkiem, że rodzice to wiedzą). Po takiej "szkole widza" taki maluch wysiedzi nawet na dłuższej sztuce.
  Pozdrawiam

  • 0 0

 • Piękne przedstawienie!!! Polecam! (opinia sprzed 12 lat)

  Spektakl cudny, a dzieci niezwykle zachwycone. Szczególne wrażenie zrobił na nich bliski kontakt z aktorami. Brawo!

  • 2 0

 • dramat (1) (opinia sprzed 12 lat)

  Jakis czas temu opisalam na forum, jak trudno mi było dostać sie do teatru Miniatura. Bo w tygodniu przedstawienia sa, ale tylko dla grup zorganizowanych, wiec nie sposób zdobyc bilet. A w weekend tylko na 12. Moja 3-latka spi o tej porze. Jak Pani usłyszala, ze taka mala, to zaczeła mnie zniechęcac, ze dziecko za male na teatr. Chodzilo o Pchle Szachrajke. A jak widze, gdzie indziej nie jest lepiej. Chcialam dzieciom pokazac teatr, rozwijać ich wrażliwosc, ksztalcic artystycznie. Jak widac nie jest to takie proste:(

  • 3 1

  • (opinia sprzed 11 lat)

   Są też poranki teatralne w Gdyni w Teatrze Miejskim w niedzielę na 10.00. Teraz jest chyba świąteczna przerwa, w maju znowu wracają. Bilet 9 zł, dzieciaki bawią się świetnie, a rodzice mogą odpocząć przy pysznej herbacie. Mój 3 latek był zachwycony.

   • 1 0

 • żenujący poziom obsługi w teatrze (1) (opinia sprzed 13 lat)

  Zorganizowaliśmy rodzinne wyjście do teatru z okazji urodzin naszej córeczki. Nie odstraszyły nas nawet wysokie ceny biletów (40 zł osoba dorosła 25 zł dziecko). Byliśmy wprawdzie zaskoczeni tym, że przy zakupie biletów nie można zarezerwować konkretnych miejsc, na szczęście jednak udało nam się znaleźć krzesła dla wszystkich w tym samym rzędzie. Mniej szczęścia miały grupy przedszkolne. Dzieci porozdzielano, panie przedszkolanki miały duży kłopot z tym, aby zapewnić opiekę każdej "podgrupie". Pani wyznaczona do pilnowania porządku na sali nie wydawała się przejęta tym, że przedszkolaki mogą zostać bez opieki i wzruszała ramionami, zamiast zaoferować jakąkolwiek pomoc. Kiedy nasza córeczka przestraszyła się biegających obok aktorów, zdecydowałam, że wyjdę z nią na chwilę z sali. Ta sama pani "porządkowa" zrugała mnie nieprzyjemnie, że śmiem wstawać podczas przedstawienia i chodzić po schodach pośrodku sali, które są przecież dla aktorów... Wypuściła nas z sali, a płacz mojej córeczki skomentowała bez emocji: "Niech pani nie zmusza dziecka, jak nie chce". Powiedziałam, że może staniemy za kotarą i będziemy oglądać sobie przedstawienie z końca sali. Usłyszałam, że nie wolno, bo tu pracują aktorzy, to jest teatr, kotara też jest potrzebna aktorom, tak jak schody i nie można sobie wchodzić i wychodzić ani tym bardziej stać. Oraz, że mam się zdecydować, czy wchodzę, czy wychodzę, bo ona nie będzie mnie ciągle wpuszczać i wypuszczać.
  Byłam zbulwersowana zachowaniem pani "porządkowej", która na mnie wyładowała swoje frustracje.
  To była sztuka dla dzieci, aktorzy występowali dla widzów. Pani "porządkowej" wydawało się chyba, że to widzowie byli dla niej i dla teatru. Zero uprzejmości, zero grzeczności, zero empatii, zero chęci pomocy.
  Nie pójdziemy więcej do tego teatru. Przedszkolanka, której ustąpiliśmy miejsca, aby mogła siedzieć przy swoich podopiecznych, powiedziała nam, że po raz pierwszy spotyka się z takim zachowaniem pracownika w teatrze i przekaże dyrektorce, żeby nie przyjmować więcej zaproszeń z Teatru Muzycznego w Gdyni.
  Szkoda, że praca aktorów idzie na marne z takiej przyczyny, jak brak kultury ze strony personelu pomocniczego.

  • 6 3

  • (opinia sprzed 11 lat)

   Jeśli spektakl przewidywał wykorzystanie oprócz sceny również przestrzeni schodów między rzędami czy kotary to twoje kręcenie się z dzieckiem mogło faktycznie przeszkadzać, nie tylko aktorom ale też pozostałym widzom. A pani porządkowa jest tam w pracy, a nie na pikniku charytatywnym, żeby rozczulać się nad obcym płaczącym dzieckiem.

   • 1 1

 • foczka (opinia sprzed 13 lat)

  dzieci zachwycone Pani Foczka-rewelacja

  • 3 0

 • Spektakle dla dzieci (opinia sprzed 14 lat)

  Od pazdziernika do konca maja w Plamie (Gdansk Zaspa) o godz. 17.00 odbywaja sie spektakle dla dzieci. Polecam

  • 1 0

 • Prośba do Dyrektora teatru (opinia sprzed 14 lat)

  Przyłączam się do głosu rodziców proszących by spektakle dla dzieci były dostępne w soboty lub niedziele rano.
  Teatr - obecnie dofinansowany powinien służyć wszystkim mieszkańcom Pomorza - którzy chętnie przyjechaliby z własnymi dziećmi do Gdyni w weekend rano.

  • 6 0

 • tylko teatr miniatura (opinia sprzed 15 lat)

  dla rodziców pracujących pozostaje Teatr Miniatura.

  • 0 0

 • dlaczego nie w niedzielę rano? (1) (opinia sprzed 15 lat)

  dlaczego nie w niedziele rano odbywają się spektakle. Jak można przyjśc z dzieckiem w środę o 9.30, pracując.

  • 5 0

  • (opinia sprzed 11 lat)

   ano proste, bo to przedstawienie nastawione na zarobek z grup szkolnych/przedszkolnych, a nie z wizyt indywidualnych, niestety

   • 0 0

 • (opinia sprzed 15 lat)

  Sztuka niezbyt porywająca, ale pani Dorota... coś wspaniałego, mały apel:
  wiecej promowania tak uzdolnionych studentów!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery